Porto Torres

Umiestnenie: Taliansko Sardínia Porto Torres
typ: Mesto

Náš názor

Porto Torres, história obklopená malebnou krajinou

Čarokrásne pobrežie, historické pamiatky a veľa zaujímavostí v okolí charakterizujú mesto Porto Torres na severe Sardínie . Lode z jeho prístavu plávajú na Korziku alebo až do Janova. Železnicou a rýchlostnou cestou je prepojené so zvyškom ostrova.

Porto Torres (sardínsky porty Turre, sassarsky Posthudorra, cez 20 tisíc obyvateľov) leží pri stredomorského zálive Golfo dell'Asinara v provincii Sassari. Jeho okolie je ploché, najvyšší pahorok Monte Alvaro dosahuje iba 342 metrov nad morom.

Hlavné pamätihodnosti Porto Torres

Mesto bolo založené pod názvom Turris Libyssonis ešte pred začiatkom nášho letopočtu. Antickým dedičstvom je most Ponte Romano cez neveľkú rieku Riu Mannu. Vďaka svojej dĺžke asi 135 metrov a siedmich oblúkom je najdlhším rímskym mostom na Sardínii. Ďalšími významnými stavbami sú románska bazilika San Gavino, neoklasicistická palác Palazzo del Marchese a španielska pevnostné veža.

Oblasť okolo Porto Torres sa volá Platamona. U tunajších piesočných pláží , píniových hájov a blankytného jazerá vyrástla celá rada hotelov, reštaurácií a zábavných podnikov ako akvapark Water Paradise. Dobre dosiahnuteľné je aj krajské mesto Sassari s chrámom San Nicola, niekoľko nuraghov, národný park Asinara, hrad Castello di Doria v Castelsardo alebo námornú pevnosť Alghero so slávnou Neptúnovou jaskýň.

  • Neváhajte teda a navštívte Porto Torres na Sardínii.

Podobná miesta

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám