Costa Smeralda

Umiestnenie: Taliansko Sardínia Costa Smeralda
typ: Prírodná zaujímavosť

Náš názor

Costa Smeralda, to najlepšie zo Sardínie

Smaragdové pobrežie (Costa Smeralda) je vyhlásené pre svoju čarovnú, neporušenú prírodu , tyrkysovo sfarbené Tyrhénske more a pláže v karibskom štýle. Ak chcete vidieť to najlepšie zo Sardínie , vydajte sa práve sem.

Hlavnými letoviskami Costa Smeralda sú Porto Rotondo a Porto Cervo, ktorých prístavy sú prehliadkou prepychových jácht slávnych hercov, politikov a iných prominentov. Obe mestečka ukrývajú rozkošná námestí au nich bary, kaviarne, reštauráciami , obchody a iné zariadenia. Ďalej od centra stojí rozmanité vily a luxusné rezidencie.

Žiadna nuda okolo Smaragdového pobrežia

Základom pobytu na Costa Smeralda je kúpanie. K najkrajším plážam v romantických zátočinách s dych vyrážajúcimi útesmi patrí Ira, Punta Volpe a Sassi. Pokrýva je belostný piesok a pomaly sa zvažujú do krištáľovo čistej vody.

Na Smaragdovom pobreží si môžete užiť potápanie, plachtenie i cyklistiku. Neďalekej pohoria Monte Limbara s jazerom Lago del Coghinas ponúka úchvatné turistické trasy. V správnom stredisku Olbia navštívte katedrálu San Simplicio a archeologické múzeum. Mesto Arzachena sa pýši množstvom stredovekých kostolov a skaliskami pripomínajúcim špongiu Roccia del fungl.

  • Neváhajte teda a navštívte Costa Smeralda na Sardínii.

Podobná miesta

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám