Reggio di Calabria

Umiestnenie: Taliansko Kalábria Reggio di Calabria
typ: Mesto

Náš názor

Navštívte Reggio di Calabria, bývalú metropolu Kalábria

Rozľahlé Reggio di Calabria súperí s Catanzaro o pozíciu hlavného mesta celej Kalábrie , je vstupnou bránou do Sicílie a tiež ukrýva celý rad zaujímavých miest. Naviac sa odtiaľto môžete vydať do kopcov národného parku Aspromonte.

Reggio Calabria (takmer 200 tisíc stálych obyvateľov) sa nachádza úplne na juhu Kalábria, na brehoch Messinskej úžiny a pod horou Montalto (1 956 m). Ostrov Sicília je od nej vzdialený 10 km, vrchol sopky Etny asi 70 kilometrov a rekreačná oblasť okolo Capo di Vaticano takmer hodinu a pol jazdy autom (z veľkej časti po diaľnici A3).

Mesto ako na hojdačke

Pod názvom Rhégion bolo mesto založené už v 8. storočí pred Kr. Ako jedna z najstarších gréckych osád na území dnešnej Talianska . V kalábrijskej histórii patrilo Reggio Calabria vždy k dôležitým lokalitám, preto sa nie náhodou stalo aj hlavným mestom Kalábria. V roku 1970 však túto výsadu muselo prenechať Catanzaro, čo jeho obyvatelia veľmi ťažko niesli. Dnes je toto najväčší kalábrijskej sídlo správnym strediskom provincie Reggio Calabria ao právomoci hlavného mesta sa spravodlivo delia s Catanzaro.

K najväčším magnetom Reggio di Calabria patria mimoriadne nádherná prímorská promenáda Lungomare, rušný bulvár Corso Garibaldi či dôležité múzeum Museo Nazionale. Prezrieť si môžete aj zvyšky aragonského hradu a dóm prebudovaný v románskom slohu.

  • Neváhajte teda a navštívte Reggio di Calabria v Kalábrii.

Podobná miesta

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám