Santa Eulalia

Umiestnenie: Španielsko Ibiza Santa Eulalia
typ: Historické miesto

Náš názor

Okrsok Santa Eulalia d'es Riu má celkovú rozlohu 155 kilometrov štvorcových a žije tu asi 18 000 stálych obyvateľov. Okrsok Santa Eulalia tvorí dediny San Carles, Santa Gertrudis, Puig d'en Valls a Jesús.

V Santa Eulalia môžete vidieť napríklad starý akvadukt, jedinou zachovalou rímskou pamiatku na všetkých Baleárskych ostrovoch. Na najvyššom mieste mesta stojí kostol sv. Eulálie, ktorého základy boli postavené už v 14. storočia. V blízkosti kostola je etnologické múzeum, ktorého expozícia vám ukáže bežný život v ibizských domácnostiach.

Kúzlo Ibizy objavili koncom 70. rokov priaznivci hnutia hippie a Ibiza sa tak stala jedným z jeho hlavných centier po celom svete.

Malú spomienkou na toto obdobie sú obľúbené hippie trhy, ktoré sa konajú každú stredu v Punta Arabí (Es Cana). Zoženiete tu hippie oblečenie a mnoho ďalších suvenírov.

Hippie trhy môžete navštíviť aj v dedine San Carles. Tam prebiehajú každú sobotu v reštaurácii Las Dalias. Kto by hippie nemal dosť, môže sa osviežiť napríklad v hippie bare Anita so širokou ponukou nielen typických miestnych likérov. V srdci ostrova v dedinke Santa Gertrudis de Fruitera určite ochutnajte sendviče vyhlásené po celom ostrove.

Podobná miesta

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám