San Josep

Umiestnenie: Španielsko Ibiza San Josep
typ: Historické miesto

Náš názor

San Josep je najrozsiahlejší okrsok Ibizy. Nachádza sa tu aj najvyššia hora ostrova Sa Talaiassa s výškou 475 m nm

Nepísaným symbolom ostrova je hora Es Vedra - katedrála Stredomorí, ktorú môžete pozorovať z prekrásne pláže Cala d'Hort (Zlatá zátoka). Hora je preslávená po celom svete svojimi magnetickými silami. Es Vedra sa objavila aj na obale CD Mike Oldfield, ktorý si nechal postaviť vilu práve v jej blízkosti.

Za jednu z najkrajších cirkevných stavieb na Ibize je považovaný kostol sv. Jozefa, ktorý je jedinečnou ukážkou Valencie baroka. Ak sa chcete počas putovania po ostrove spoznať aj ďalšie typické drobnohlavá kostolíky, zastavte sa v dedinách San Agustin alebo San Jordi. Bývalú fenickú osadu Sa Caleta uvidíte v oblasti medzi plážami Cala Jondala Es Codolar.

Cestou na jednu z najznámejších pláží Ses Salines budete prechádzať okolo soľných polí. Už od čias Kartáginci sa tu získava soľ odparovaním morskej vody. Na 400 hektároch sa ročne vyťaží až 100 000 ton soli. Predtým bola ťažba soli pre Ibizany hlavným zdrojom príjmov, dnes je najdôležitejšie cestovný ruch a soľná poľa bola vyhlásená chránenou prírodnou
rezervácií.

Podobná miesta

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám