Hlavné mesto Eivissa

Umiestnenie: Španielsko Ibiza Hlavné mesto Eivissa
typ: Mesto

Náš názor

Katalánsky názov hlavného mesta znie Eivissa, miestne ale často používajú označenie Vila. Eivissa patrí medzi najstaršie mestá sveta. V 7. storočia pred nl l založili mesto Kartáginci. Vtedy bola Eivissa významnú fenickej-púnsku kolónií.

Eivissa tvorí niekoľko častí. Najstaršia je štvrť Dalt Vila. Je zaujímavá okrem iného tým, že je obohnaná renesančnými hradbami. Pod nimi leží pôvodne najchudobnejší štvrť Sa peny, ktorá si dodnes uchovala osobitú čarovnú atmosféru. Sa peny, to sú predovšetkým jednoduché biele domčeky a romantické zákutia malebných uličiek. Medzi hradbami a prístavom leží štvrť La Marina. Práve v tejto časti nájdete bary, reštaurácie, butiky a ďalšie obchody.

V noci tu okolo prístavu ožívajú nočné podniky a tanečné kluby. Štvrť El Ensanche vznikla až v 20. storočia a svojimi modernými službami sa vyrovná všetkým európskym metropolám.

Za návštevu určite stojí stará časť hlavného mesta. Pýši sa radom jedinečných stavieb, medzi ktoré patrí renesančný hradby, hrad, katedrála, múzeum a mnoho ďalších unikátnych historických budov.

Podobná miesta

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám