Ayamonte

Umiestnenie: Španielsko Costa de la Luz Ayamonte
typ: Mesto

Náš názor

Ayamonte, romantika medzi hranicami krajín aj živlov

Typické rybárske mesto Ayamonte na západe provincie Huelva sa pýši autentickou atmosférou, úzkymi uličkami a historickými budovami.

Ayamonte (asi 21 tisíc obyvateľov) leží na úplnom západe Andalúzia , pri brehoch rieky Guadiana, ktorá tvorí hranicu medzi Španielskom a Portugalskom . Na jej druhej strane, za sústavou vodných nádrží a salinišť, sa týči starobylé mesto Castro Marim . Od 5 kilometrov vzdialeného pobrežia Atlantiku s radom letovísk ( Isla Canela , Isla del Moral či Isla Cristina ) delí Ayamonte močiarovitá prírodná rezervácia Marismas de Isla Cristina.

Tipy na zábavu v Ayamonte

K zaujímavostiam Ayamonte patrí prílivu mlyn Molino del Pintado. V jeho útrobách sa poučíte, akým spôsobom toto originálne technické zariadenie v minulosti fungovalo. Navštíviť môžete tiež miniatúrne zoologickú záhradu (Parque Zoologico Prudencio Navarro), jachtový prístav, kostol Nuestra Senora de las Angustias alebo malé múzeum hračiek.

O bohatom kultúrnom živote Ayamonte svedčia početné festivaly na čele so septembrovým Fiestas de las Angústias. Južne od mesta sa rozkladá golfový rezort Isla Canela a severne o neho, za diaľnicou A49, luxusný rezidenčný komplex Costa Esuri.

Podobná miesta

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám