×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Aktivity v Andalúzii - Costa del Sol

Zábava v Andalúzii? Býčie zápasy, tapas, flamenco alebo gitara, všetko, čo je typické pre Španielsko, pochádza práve z týchto najjužnejších oblastí. Andalúzia je tiež rodným krajom najznámejších španielskych stavieb, pokladov islamskej architektúry. A neznalého návštevníka by mohla prekvapiť pestrá, avšak trochu hlasitá siesta.

Športy

Windsurfing

Spanielsko-01-Andaluzia-Golfu-si-v-Andaluzii-mozete-uzit-viac-ako-dost.jpg

Windsurfing je v ostatnom čase veľmi obľúbeným športom. Vo väčšine stredísk si môžete prenajať inštruktora a požičať si vybavenie.

Člny

Väčšina turistických pláží má na prenájom k dispozícii najrôznejšie člny. Veľmi obľúbené sú ľahké katamarany alebo plachetnice.

Golf

Španielsko je preslávené golfom. V Andalúzii si môžete zahrať na majstrovských ihriskách vhodných pre začiatočníkov i skúsených hráčov. Viac informácií sa dozviete od vášho sprievodcu.

Tenis

Ďalším obľúbeným športom Andalúzie je tenis. Veľa hotelov, apartmánov a vilových komplexov má vlastné tenisové kurty a často i profesionálneho inštruktora.

Wellness a spa

Španielske wellnes sa v ostatných rokoch stáva vyhľadávanou oblasťou na odpočinok. Andalúzia ponúka mnoho kúpeľov, relaxačných centier i súkromných kliník.

Nakupovanie na trhoch

Na trhy (mercados) môžete natrafiť v mestách a dedinách po celej Andalúzii. Sú neoddeliteľnou súčasťou lokálneho života.

Niektoré trhy na Costa del Sol

Spanielsko-01-Andaluzia-Wellness-a-Costa-del-Sol-k-sebe-dobre-pasuju.jpg

Pondelok

 • Marbella – Recinto Ferial (výstavisko) na východnej strane mesta

Utorok

 • Fuengirola – Recinto Ferial

Streda

 • Estepona – Ave Juan Carlos II.
 • Istan
 • Alhaurin de la Torre – staré mesto

Štvrtok

 • San Pedro – pri športovom centre
 • Torremolinos – El Calvario blízko radnice
 • Alhaurin El Grande – pri Guardia Civil v centre mesta

Piatok

 • Benalmadena – pri Tivoli World a Plaza San Pedro

Sobota

 • Coin – Organic Market, Plaza Villa de Coin, každú tretiu soboru v mesiaci (ráno)
 • Coin – Weekly Market v miestnom areáli Feria

Nakupovanie v obchodoch

Otváracie hodiny obchodov

Veľké supermarkety mávajú otvorené počas pracovných dní a v sobotu od 10:00 do 22:00 hod. bez obedňajšej prestávky. Ceny sú viac menej porovnateľné s cenami v ostatných európskych veľkomestách.

Nakupovanie suvenírov

Keramika

Spanielsko-01-Andaluzia-K-najlepsim-suvenirom-z-Andaluzie-urcite-patria-i-nadherne-spomienky.jpg

Keramika patrí k ručne vyrábaným suvenírom. Je obľúbená vďaka hravým vzorom, rastlinným motívom a výrazným farbám – modrej, žltej a zelenej.

Azulejos

Kachle inšpirované maurskými motívmi.

Olivový olej

Vyberte si extra virgin, najlepšie s etiketou denominación de origen.

Sherry

Najlepšie je sherry z Jerezu, El Puerta de Santa María alebo Sanlúcaru de Barrameda.

Reštaurácie

Ak chcete ochutnať krajové špeciality, hľadajte reštauráciu, ktorá má v názve slovo tipica. Španielske stravovacie zariadenia ponúkajú denné menu za príjemné ceny. Skladá sa z troch chodov a servíruje sa vrátane domáceho vína. V reštauráciách je bežné nechať sprepitné 5 až 10 percent z celkovej čiastky. Menší finančný obnos sa dáva aj chyžným, sprievodcom, čašníkom alebo vodičom autobusov.

Zábava a nočný život

Nočný život v Andalúzii sa ťahá do oveľa neskorších hodín ako v iných krajinách. Španieli radi chodia večer do barov so živou hudbou, na diskotéky alebo do nočných klubov. V turistických centrách sa nachádza veľké množstvo zábavných klubov a diskoték.

V každom letovisku nájdete kaviarne, cukrárne, reštaurácie, bary so živou hudbou, herne i moderné diskotéky.

Hotely často počas dňa usporadúvajú rôzne športové programy a súťaže a večer program v areáli hotela.

Prehľad španielskych štátnych a cirkevných sviatkov nájdete tu.

Spoznajte nespútanú krásu menom flamenco

Nevynechajte dve typické juhošpanielske zábavy: flamenco a býčie zápasy. Domovom flamenca je andalúzsky trojuholník tvorený mestami Cádiz, Granada a Sevilla. Aj keď sa flamenco začalo zásluhou cigánskych kmeňov vyvíjať od 14. storočia, prvá písomná zmienka o ňom pochádza až z druhej polovice 18. storočia. Svoju zlatú éru zažilo však ešte o storočie neskôr, kedy sa z pôvodne uzatvorenej cigánskej spoločnosti dostalo i na verejnosť. Vtedy ho tiež prvýkrát sprevádzal spev i gitara.

Flamenco nie je iba spev, ale súhra hry na gitaru, spevu a tanca. Podstatou je neustála improvizácia. Zároveň je výrazom určitého životného postoja. Vyjadruje snahu po úplnom, spontánnom a neviazanom živote. Je v ňom ukrytých mnoho emotívnych kontrastov ako bolesť, smútok, spontánnosť i radosť.

Korida espaňol a jej pravidlá

Býčie zápasy sú národným športom a symbolom Španielska Spočiatku patrili k aristokratickej zábave, kedy sa proti býkovi bojovalo na koni. V 18. storočí sa z koridy stal ľudový šport a pred býkom už stál samotný človek. Stať sa známym a úspešným toreadorom je v Španielsku snom mnohých chlapcov. Veľké peniaze ale nie sú motívom na to, prečo vstúpiť do arény plnej nebezpečenstva. Je to i popularita a sláva, ktoré sú spojené so spoločenským uznaním.

Jedným zo zakladateľov modernej koridy bol toreador Pedro Romero z mesta Ronda, kde se aj nachádza najstaršia býčia aréna z roku 1785. Romero zaviedol pevné pravidlá: delenie zápasu na tri časti, jednotlivé prvky a spôsob zabíjania. Záväzne platí, že korida sa koná cez víkendy asi od 19:00 hod. Na programe je šesť býkov a proti nim v zápasoch nastupujú tri cuadrillas (tímy) toreadorov. Jedničkou tímu je matador. Ten dokáže svojím umením priviesť davy do vytrženia či zúrivosti, presne podľa toho, čo im predvádza.

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám