×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Almería je suchá, hornatá a jedinečná

Almería sa nachádza na juhu Pyrenejského polostrova. Patrí k ôsmym provinciám španielskej autonómnej oblasti Andalúzia. Almería susedí na západe s ďalšou andalúzskou provinciou Granada, na severe a na východe s autonómnou oblasťou Murcia a na juhu je obmývaná Alboránskym morom, najzápadnejšou časťou Stredozemného mora.

Do almeríjských hôr a púští

Almería ponúka bohaté prírodné krásy. Je porastená horami vo vnútrozemí i na pobreží. Najväčším pohorím je Sierra Nevada, o ktoré sa Almería na západe delí so susednou Granadou, s najvyšším vrchom Chullo s výškou 2 609 metrov. Púšť Tabernas s rozlohou 11 625 hektárov medzi pohorím Sierra de los Filabres a Sierra de Alhamilla v strednej časti provincie je jedinou na európskom kontinente.

Spanielsko-12-Almeria-Polopuste-a-more-su-typicke-prvky-almerijskej-krajiny.jpg

Ďalším prírodným klenotom je kras v Sorbas na juhovýchode, vytvorený dlhodobým pôsobením dažďovej vody do sadrovej skaly. Na juhu sa ťahá široké údolie rieky Andarax a na severe rieky Almanzora.

Ekonomika a populácia Almeríe

V celej provincii žije viac ako 700 tisíc obyvateľov. V ostatnom čase medzi nimi výrazne stúpa podiel prisťahovalcov zo zahraničia. Hlavným mestom je Almería známa aj ako „ciudad del moro“, teda maurské mesto. Okrem menších sídiel a pokojných letovísk vás Almería očarí pôvabnými rybárskymi dedinkami, dlhými bielymi plážami, priezračnou vodou a plážičkami ukrytými medzi skalami.

Najdôležitejšou položkou ekonómie je okrem turistického ruchu poľnohospodárska výroba, najmä pestovanie zeleniny v početných pareniskách. Podstatný je aj rybolov a výroba mlieka, hovädzie i bravčového mäsa.

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám