×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Praktické informácie pri ceste na Jamajku

Jamajka,-to-je-idealna-dovolenka.jpg

Na prvý pohľad manuál na prežitie, v skutočnosti zopár dôležitých rád, aby bola vaša dovolenka na Jamajke skutočne pohodová. Elektrina, pitná voda, opaľovanie a zopár ďalších „drobností“...

Elektrický prúd

V jamajskej elektrickej sieti tečie napätie v rozpätí 110 až 120 V s kmitočtom 50 Hz. Ale pozor, zásuvky tu majú dva ploché kolíky! Na pripojenie európskych spotrebičov je potrebný nie len adaptér, ale pri prístrojoch bez prepínania medzi 110 a 220 V aj menič. Meniče aj s adaptérmi sa dajú zakúpiť na Slovensku aj na mieste, prípadne sa dajú požičať na recepciách medzinárodných hotelov.

Voda

Voda z vodovodu je na Jamajke pitná bez akýchkoľvek následných problémov. Balená voda sa dá síce kúpiť všade, ale turisti ju väčšinou kupujú len kvôli rozdielnej chuti oproti tej z vodovodu, nie zo zdravotných dôvodov.

Bezpečnosť a kriminalita

Zločinnosť, vrátane tej násilnej, je na Jamajke pomerne závažný problém. Najviac je zaznamenaná vo veľkých mestách a dochádza k nej najmä v chudobných štvrtiach. Turisti by si, samozrejme, mali dať na pouličnú kriminalitu, hlavne krádeže, pozor aj inde. Majte pri sebe vždy len nevyhnutnú hotovosť a dávajte si pozor na cestovné doklady.

Polícia býva často neefektívna a veľakrát skorumpovaná. Nie je neobvyklé prijímať úplatky, ak majú policajti venovať deliktu vôbec nejakú pozornosť.

Opaľovanie

Tropické slniečko opaľuje veľmi intenzívne. Európania by sa na Jamajke pochopiteľne mali riadiť zásadami opatrného opaľovania. To znamená používať krémy s vyšším ochranným faktorom a zdržať sa nechráneného pobytu na priamom slnku počas poludňajších hodín.

Pozitívna správa pre nudistov, v posledných rokoch aj tu vznikajú nudistické pláže a zóny, na svoje si tiež prídu ženy opaľujúce sa „hore bez“.

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám