×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Malá zemepisná výprava do regiónu Goa

Najmenší, najbohatší, najeurópskejší - také sú charakteristiky, symbolizujúce výnimočnosť štátu Goa. Svojou rozlohou 3 702 kilometrov štvorcových (o trochu menej ako náš Zlínsky kraj) je naozaj najmenší zo všetkých 29 indických spolkových štátov.

India-Goa-Vodopady-Dudhsagar-na-zapade-Goi.jpg

Goa sa rozkladá pri brehoch Arabského mora (okrajové more Indického oceánu) na západe Indie. Na severe s ňou susedí štát Maháraštra a na juhu Karnátaka. Práve 100 kilometrov jej pobrežia s nádhernými piesočnatými plážami patrí k hlavným dôvodom, prečo sa tu neobyčajne darí turistickému ruchu. Vďaka nemu je Goa najviac prosperujúcim regiónom celej Indie.

Koľko ľudí žije v štáte Goa

Pre gójske územie je typická zvlnená krajina, na západe len mierne, na východe výraznejšie (tu sa v pohorí Západný Ghát vypína najvyššia hora Sonsogorvysoká 1 167 metrov). Všade sa stretnete s bohatou vegetáciou, ovplyvnenou množstvom vodných tokov, z ktorých najdôležitejšie sú rieky Zuari a Mandovi.

Populácia Goi dosahuje takmer 1 a pol milióna ľudí, veľká časť z nich je doposiaľ kresťanského vyznania (tunajší arcibiskup je napokon podriadený priamo Vatikánu). Správnym centrom je Panadží(pôvodne portugalsky Nova Goa, neskôr anglicky Panaji či Panjin) s 60 tisíc obyvateľmi. Ďalšie veľké mestá sú Margao, Vasco da Gama a Mapusa. Úradným jazykom je kónkánčina, hojne sa používa aj angličtina.

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám