×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Doprava a preprava na Chalkidiki a na Olympskej riviére

Grecko-9-Chalkidiki-Na-mnohych-miestach-Grecka-sa-na-prepravu-stale-pouzivaju-tradicni-osly.jpgMacedónia, najbližšie medzinárodné letisko pre oblasť Chalkidiki a Olympskej riviéry leží na južnom okraji Solune.

Trajekty a katamarany

Ak sa rozhodnete pozrieť na miesto, kam sa inak ako po vode nedostanete, odporúčame použiť miestne trajekty. Bývajú lacnejšie ako katamaran, sú ale trocha pomalšie.

Taxíkom po olympských mestách

Taxi zoženiete takmer všade. Vo väčších sídlach a turistických centrách sú stanoviská taxíkov hneď na niekoľkých miestach. Ceny sa počítajú podľa vzdialenosti, odporúčame sa s taxikárom dopredu dohodnúť aspoň na orientačnej cene. Ak budete potrebovať taxi napríklad z hotela či reštaurácie, požiadajte personál alebo obsluhu.

Autobusová doprava

Miestne linky prevádzkuje spoločnosť KTEL. Autobusom sa relatívne pohodlne dostanete do všetkých miest i menších dediniek. Cestovné lístky sa kupujú priamo v autobuse, cena je pomerne nízka a autobusy pohodlné.

Prenájom automobilov

Ak chcete byť pánmi svojho času, zvážte požičanie auta alebo motocyklu. Ušetríte čas a svoj výletný itinerár si budete môcť naplánovať podľa seba. Funguje tu veľa spoločností, ktoré požičiavajú automobily, motocykle alebo štvorkolky, zabezpečiť vozidlo vám ale samozrejme pomôže i váš delegát.

Ak sa rozhodnete nájsť požičovňu sami, v prípade akýchkoľvek problémov vám bohužiaľ nebudeme môcť pomôcť. Odporúčame, aby sa dôkladne oboznámili so zmluvnými podmienkami, predovšetkým čo sa týka poistenia vozidla.

Upozorňujeme, že cesty v odľahlejších častiach regiónu sú v horšom stave, niekde dokonca nespevnené. Čo sa týka dopravných predpisov, líšia sa od českých iba minimálne.

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám