×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Praktické informácie z Kapverdských ostrovov

Aby ste si užili dovolenku na Kapverdách v pokoji a pohode, oplatí sa dodržiavať niektoré upozornenia o situácii na tomto atlantickom súostroví.

Elektrina na Kapverdách

Elektrická sieť zodpovedá európskej norme, tečie tu striedavý prúd s napätím 220 V/50 Hz. Zásuvky sú väčšinou zhodné s našimi. V niektorých hoteloch môžete naraziť na britský typ, v takom prípade sú na recepcii dostupné adaptéry na zapožičanie. Občasných výpadkov elektrického prúdu sa obávať nemusíte, nahradia ich hotelové generátory.

Kapverdy-Prajeme-prijemne-prezitie-dovolenky-na-Kapverdach.jpg

Pitná voda na Kapverdských ostrovoch

Ostrovy zápasia s nedostatkom pitnej vody. Voda z vodovodu sa síce považuje za pitnú, ale pochádza z rôznych prírodných zdrojov a je silne chlórovaná. Na niektorých ostrovoch sa vyrába odsoľovaním morskej vody a nie je práve dvakrát chutná. Neodporúča sa ju preto piť. Balenú vodu zoženiete na každom kroku, päťlitrová fľaša stojí priemerne 2 až 2,5 eura.

Kapverdy a tunajšia bezpečnostná situácia

Aj keď sa Kapverdské ostrovy považujú za rozvojovú krajinu, pýšia sa dlhodobou politickou stabilitou a bezpečnostná situácia je tu veľmi dobrá. Turista sa, samozrejme, môže stretnúť s drobnou pouličnou kriminalitou, dodržte preto základné pravidlá ako pri cestovaní kdekoľvek inde do cudziny. Nenechávajte svoju batožinu bez dozoru, nevystavujte na obdiv šperky alebo cenné predmety a strážte si hotovosť a cestovné doklady.

Ako sa na Kapverdách dorozumieť

Úradným jazykom je portugalčina, domorodé obyvateľstvo sa medzi sebou väčšinou dorozumieva kreolštinou. V turistických centrách nie je problém dohovoriť sa anglicky, francúzsky a španielsky.

Bezpečné opaľovanie na Boa Viste a ďalších Kapverdských ostrovoch

Dodržujte všetky zásady zdravého pobytu na slnku (používanie opaľovacieho krému s vysokým faktorom, dostatočný pitný režim, pokrývka hlavy a ochrana očí, relax na pláži mimo poludňajších hodín). Kapverdy sú silne katolíckou krajinou, opaľovanie „hore bez“ a iné formy naturizmu sa tu považujú za verejné pohoršovanie a príležitostne môžu byť aj pokutované.
Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám