×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Čo všetko prežijete počas dovolenky na Kapverdských ostrovoch

Na Kapverdách vás čakajú rozmanité plážové radovánky a športové aktivity. Krásu ostrovov môžete preskúmať počas plavby katamaranom a jazdy terénnymi štvorkolkami. Žraločia zátoka (Bahia das Gatas) na východe ostrova Boa Vista je známou šnorchlovacou lokalitou, užiť si môžete aj potápanie, windsurfing alebo kitesurfing.

Potulky kapverdskou prírodou

Veľkým lákadlom Kapverdských ostrovov je turistika v ich jedinečnej prírode. Najhornatejším z ostrovov je Fogo, kde môžete vyjsť až na vrchol majestátneho vulkánu Pico do Fogo. Miestna sopečná pahorkatina ponúka množstvo jedinečných panorám na lávové polia, terasovité kaskády, útesy a hlboké údolia s blankytným Atlantikom v pozadí.

Kapverdy-Priroda-Kapverdskych-ostrovov-ponuka-mnozstvo-krasnych-miest.jpg

Ostrovy Santo Antao, Sao Nicolau, Santiago a Brava skrývajú nemenej pôsobivé krajinné scenérie, plné zelených oáz a bizarných vulkanických útvarov. Ostrov Sal sa pýši unikátnym soľným jazerom Salinas s liečivými účinkami.

Destinácia Kapverdy a jej prírodné lákadlá

Na Boa Viste si neváhajte prenajať terénne vozidlo a precestovať malebné vnútrozemie s typickými kapverdskými dedinkami, kde sa pravdepodobne zastavil čas a takmer nič sa za posledných 200 rokov nezmenilo. Za videnie stojí aj rozsiahly palmový háj, jediný na Kapverdách, rozpriestierajúci sa v srdci monumentálnych dún pripomínajúcich Saharu.

Príroda je chránená v mnohých prírodných parkoch. Za najkrajšie sa považujú:

 • Ponta de Sino, Rabo de Junco a Serra Negra na ostrove Sal,
 • Terras Salgadas a Casas Velhas na ostrove Maio,
 • Morro de Areia, Boa Esperanca a llheu de Baluarte na Boa Viste.

Historické pamätihodnosti na Kapverdách

Na ostrove Santiago si napríklad môžete prezrieť prvé európske mesto v trópoch Cidade Velha (UNESCO) z 15. storočia. Ukrýva prekrásne pôvodné historické jadro, monumentálnu pevnosť Real do Sao Filipe, katedrálu Nossa Seňora do Rosario a ruiny kláštora Sao Francisco.

Malebná horská dedinka Assomada je známa pravidelnými africkými trhmi. Za pozornosť stojí prehliadka bývalej kolóniálnej metropoly Mindeo na ostrove Sao Vicente aj malebného súčasného hlavného mesta Praia na Santiagu.

Ostrov Fogo sa pýši pôsobivým stredovekým mestečkom Sao Filipe či prírodným kúpaliskom v lávovom kráteri Ponto do Salina. Ostrov Sal vás okúzli soľnými lomami Pedra de Lume a pozoruhodným mestečkom Santa Maria das Dores s pestrofarebnými domčekmi.

Nakupovanie a suveníry z Kapverdských ostrovov

Bežná otváracia doba obchodov je od 9 do 18 hodiny okrem nedele. Poludňajšiu pauzu si obchodníci doprajú od 13 do 15 hod. K obľúbeným spomienkovým predmetom patria dekoratívne tovary z kokosových orechov, prútia, drôtov, kôry, tkanín alebo schránok mušlí. Zakúpiť môžete napr. makety lodí, bábiky, keramiku, hudobné nástroje alebo krajkové odevy.

Ako sa bavia Kapverďania

Pre život na Kapverdských ostrovoch sú typické rôzne oslavy a obrady (napr. hudobný festival v Santa Maria 15. septembra). Dôležitú úlohu na nich hrá rozmanitá hudba ovplyvnená tónmi a rytmami z mnohých krajín. K najznámejším hudobným štýlom Kapverd patrí morna (ľudová melódia), funaná (vidiecke piesne v štýle lambady), batuque (africké rituály) alebo batucada (brazílske rytmy).

Kapverdy-Spoznajte-spolocensky-zivot-Kapverdanov.jpg

Štátne sviatky – Kapverdské ostrovy

 • 1. január – Nový rok
 • 20. január – Deň národných hrdinov
 • Február – karneval
 • Február/marec – Popolcová streda
 • Marec/apríl – Veľkonočný piatok
 • 1. máj – Sviatok práce
 • 5. júl – Deň nezávislosti
 • 15. august – Nossa Senhora da Graça (deň národnej patrónky)
 • 1. november – Sviatok všetkých svätých
 • 25. december – Vianočný sviatok
Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám