Aperi

Umiestnenie: Grécko Karpathos Aperi
typ: Mesto

Náš názor

Objavte dedinku Aperi

Dedinka Aperi dýcha atmosférou 19. storočia - typické domy a studne vyzerajú, ako keby zamrzli v čase. Za návštevu rozhodne stojí kamenný biskupský kostol venovaný Panne Márii, ležiace v blízkosti hlavnej cesty.

Aperi leží približne 8 kilometrov od Pikadie približne v polovici Karpathosu a je ľahko dostupné priamo z hlavnej cesty vedúcej naprieč týmto krásnym gréckym ostrovom. Nachádza sa na úbočí hory Hamala vo výške približne 300 metrov nad morom.

Pohoda v srdci Karpathu

V posledných rokoch zaznamenala táto malá a útulná dedinka nebývalý rozvoj spôsobený tým, že sa tu znova usadzujú ľudia, ktorí sa vrátili za zámoria. Priváža so sebou nové zdroje, financie, ale aj kultúrne zvyky, ktoré sa pomaly premietajú do bežného života v dedine.

V letnom období Aperi hostí celý rad festivalov, prehliadok a slávností. Nachádza sa tu hotelíky, kaviarne a hlavné zaujímavosti sú zrúcaniny veže pochádzajúci z roku 3 000 pred Kr. Dovolenka v Aperi v sebe prepája modernej vybavenosť s kúzlom dávnej doby a typickú grécku architektúrou.

  • Neváhajte teda a navštívte Aperi neďaleko na ostrove Karpathos .

Podobná miesta

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám