Mys svatého Vincenta

Umiestnenie: Portugalsko Algarve Mys svatého Vincenta
typ: Prírodná zaujímavosť

Náš názor

Mys a maják svätého Vincenta

Úplný juhozápad Európy zakončuje mys Svätého Vincenta s majákom vysokým 24 metrov. Sú odtiaľto nádherné výhľady na prírodný park Costa Vicentina a skaliská Atlantického oceánu.

Mys svätého Vincenta sa nachádza na úplnom západe algarvského pobrežia, kúsok od obce Sagres. Rekreačné stredisko Luz je vzdialené asi 30 kilometrov, Portimao zhruba dvakrát viac a do hlavného mesta Faro dôjdete autom za hodinu a pol.

Príroda a história myse svätého Vincenta

Divoké pobrežie okolo mysu, tvorené šedesátimetrovými skalnými útesmi a neľútostne bičovaný Atlantikom, je začlenené do rezervácie Sudoeste Alentejano e Costa Vicentina. Pri troche šťastia môžete uvidieť celú radu živočíšnych druhov ako orol jastrabovitý, buřňák severnej či delfín obyčajný.

Názov myse svätého Vincenta je spätý s náboženskou legendou, podľa ktorej tu vlny v 4. storočí vyniesli na breh telo sv. Vincenta. Vraj tu tiež žil Henrich Moreplavec. Pravdou je, že tunajšie menhiry pochádzajú už z neolitického obdobia. Pôvodný maják františkánskeho kláštora zničil Francis Drake roku 1587, k jeho obnove došlo až roku 1846. O takmer pol storočia skôr tu Horatio Nelson vo veľkej námornej bitke porazil španielskej loďstvo.

  • Neváhajte teda a navštívte St. Vincent Cape v Algarve .

Podobná miesta

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám