Ciutadella

Umiestnenie: Španielsko Menorca Ciutadella
typ: Mesto

Náš názor

Ciutadella sa nachádza v západnej časti ostrova. Na rozdiel od Mahon, kde žili prevažne obchodníci, vojaci a meštianstvo, bola vždy sídlom aristokracie a cirkvi. Ciutadella doslova znamená "malé mesto". Až do začiatku 18. storočia bola hlavným mestom Menorky, než si potom za hlavné sídlo Briti zvolili Mahón. A to najmä kvôli prístavu. Ciutadella má na rozdiel od Mahon oveľa pokojnejší atmosféru, pri západe slnka sa mesto sfarbí do medovo hnedé až zlatej.

Katedrála

Je najdôležitejším kostolom na ostrove. Spadá do obdobia 13. storočia, od tej doby bola ale
niekoľkokrát prestavaná. Je vzácnym príkladom katalánskej gotiky s jednou hlavnou loďou, ktorú obklopuje šesť kaplniek.

Mestské trhovisko (mercat)

Pochádza z roku 1869. Od skorých ranných hodín sa tu od pondelka do nedele predávajú čerstvé ryby, morské plody, ovocie, zelenina a mnoho ďalšieho.

Prístav

Prírodný prístav má tvar úzkeho fjordu a v porovnaní s mahónským pôsobí skôr ako kanál v talianskych Benátkach (len 1 km dĺžky a asi 200 m šírky). Prístav je vyhláseným centrom nočného života.

Mestské múzeum

Múzeum bolo otvorené v roku 1995 v jednej z veží pôvodného mestského opevnenia. Unikátna je zbierka archeologických nálezov z obdobia kultúry talayotické, púnske, grécke, rímske a maurské. Nájdete tu bronzové predmety, kamene, mince, sarkofág, sklenené predmety a keramiku.

Neváhajte teda a navštívte Ciutadella na Menorce .

Podobná miesta

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám