Agíos Déka (Ajíoi Dhéka)

Umiestnenie: Grécko Korfu Agíos Déka (Ajíoi Dhéka)
typ: Mesto

Náš názor

Agíos Déka, to sú malebné pláže, turistika a pokoj

Pitoreskná podhorská dedinka Agíos Déka je miesto, kde sa zastavil čas. Preto je ideálnym dovolenkovým cieľom hlavne pre všetkých, ktorí hľadajú pokoj uprostred nádhernej gréckej prírody, avšak v dosahu tých najkrajších pláží, aké je možno v Európe nájsť.

Agíos Déka leží v severovýchodnej časti obľúbeného ostrova Korfu, na dohľad západného pobrežia centrálneho Grécka a Albánska pri Iónskom mori. Nájdete ju na úpätí rovnomennej, 600 metrov vysokej hory neďaleko prímorského letoviska Benitses.

Nezabudnuteľný výprava dejinami Korfu

Celá oblasť doslova dýcha antickou a stredovekou históriou. Neďaleké opevnené hlavné mesto ostrova, Kerkyra alebo Korfu, rozkvitalo najmä v dobách Benátskej republiky a jeho Staré mesto právom patrí na zoznam Svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Ak máte radšej prírodu, určite neváhajte počas pobytu v Agíos Déka vystúpiť na vrchol Hory desiatich svätých, ktorá je pokrytá hustým ihličnatým lesom. Naskytnú sa vám tu nezabudnuteľné panorámy blankytného pobrežia Iónskeho mora i malebného pohoria Pantokrator.

  • Neváhajte a navštívte Agíos Déka na ostrove Korfu.

Podobná miesta

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám