Zábava, šport a nákupy v Mexiku

Zažite Mexiko aktívne, zábavne i tradičneĽudia v Mexiku

Nenechajte si ujsť to najzaujímavejšie z Mexika. Pobrežie dáva priestor k najrôznejším vodným radovánkam, centrum turistických stredísk k nákupom a večernej zábave.

Športy

Pelota 

Ide o obľúbenú mexickú hru, ktorá je podobná u nás známejšiemu squashu. Hrá sa s pomocou rakiet a gumovej alebo koženej loptičky, ktorá sa odbíja o stenu.

Futbal

Mexičania sú nielen veľkí fanúšikovia futbalu, ale sami ho aj aktívne hrajú, a to veľmi dobre. Zaujimavosťou je, že pri majstrovstvách sveta, ak Mexiko skóruje, v oblasti Mexico City (celá aglomerácia 22 miliónov obyvateľov) dochádza doslova k malým umelým zemetraseniam. Ľudia tu sledujú zápasy spoločne na námestiach alebo v reštauráciách a pri úspechu skáču radosťou, na čo reagujú aj senzory seismometrov.

Charreria

Ak nie ste práve skúseným kovbojom, najskôr sa na túto tradičnú mexickú zábavu pôjdete len pozrieť. Táto športová hra sa skladá z niekoľkých disciplín, v ktorých krotitelia koní dokazujú svoje umenie vrhu lasom a jazdy či krotenia divokého koňa.

Vodné a plážové športy 

Mexické pobrežie je veľmi rozmanité a poskytuje nepreberné možnosti na prevádzkovanie vodných i plážových športov. Či už máte radi adrenalínové šantenie vo vlnách alebo romantické potápanie, takmer každé väčšie prímorské letovisko vám splní vaše priania.

Zábava a nočný život 

Mexičania sa veľmi radi bavia a stretávajú s rodinou i priateľmi. Obľúbené sú predovšetkým vonkajšie oslavy, tzv. fiesty. Ku klasickej fieste neodmysliteľne patrí hudba a tanec. Verejné fiesty sa konajú v dňoch národných sviatkov a iných významných osláv.

Každá takáto udalosť je ukážkou mexických tradícií a pestrofarebných odevov. Oslavy sa konajú aj niekoľko dní a noci ožívajú pod žiarou ohňostrojov.

Nakupovanie a suveníry 

Kto má rád nakupovanie, v Mexiku si príde na svoje. Na stánkoch a u plážových predajcov je možné o maličkosti zjednávať, drahšie veci a cennosti však majú svoju pevnú cenu a zjednávanie by obchodníkov mohlo skôr uraziť.

Najčastejšie turisti nakupujú masívne strieborné šperky, obľúbeným suvenírom je typické slamené sombrero a ručne vyrábaná bižutérie. Zabudnúť by ste nemali ani na pravú mexickú tequilu. 


Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám