Ubud

Umiestnenie: Indonézia Bali Ubud
typ: Mesto

Náš názor

Ubud, duchovné srdce Bali

Mimoriadna duchovnej atmosféra umocnená galériami a všadeprítomnými kurzy jogy povznáša Ubud na jedno z najúžasnejších miest na Bali . Za sprievodu gamelanových kapiel tu pestrofarebné súbory predvádzajú v tankoch kecak či Legong epizódy z hinduistických eposov, kuchárski majstri vyučujú známu balijskú gastronómiu a početné wellness centrá ponúkajú tradičné balijskej masáže. Tu jednoducho nemôžete chýbať.

Ubud (zhruba 30 tisíc obyvateľov) leží hlbšie v balijskom vnútrozemí (asi 15 km od brehov Indického oceánu). Z metropoly Denpasaru aj letoviska Sanur sa sem autom dostanete v priebehu 20 minút. Severným smerom sa dvíhajú sopečné kužele Gunung Agung , Gunung Batur a Gunung Batukaru.

V Ubudu sa nudiť nebudem

Čo stojí v Ubudu za videnie? Určite to je posvätný park Monkey Forrest v neveľkom dažďovom pralesu s trojicou posvätných chrámov Prajapati, Permandian a Dalom Agung. Údolie Gunung Kawi kúsok od mesta sa pýši s rozľahlými kráľovskými hrobmi z 11. storočia. Veľa zaujímavých exponátov ukrýva múzeum umenia Puri Lukisan.

Rozhodne sa zastavte na tunajšom rušnom trhovisku, u kráľovského paláca a v chráme Pura Sarawati s lotosovom záhradou. Ubud ponúka aj galériu výtvarného umenia, rad ďalších chrámov a vôbec veľmi peknú architektúru. Terasovité ryžové polia na jeho okraji, zavlažovaná z početných potôčikov a riečok, sú ako stvorená k meditáciám a odpočinku.

  • Neváhajte teda a navštívte Ubud na Bali .

Podobná miesta

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám