Chrám Tanah Lot

Umiestnenie: Indonézia Bali Chrám Tanah Lot
typ: Náboženské stavby

Náš názor

Chrám Tanah Lot, miesto strážnych anjelov mora

Hinduistický chrám Tanah Lot vystavaný na skalnatom ostrovčeku v Indickom oceáne bezpochyby patrí k najviac fotografovaným lokalitám ostrova Bali . Nenechajte sa odradiť davy turistov a vychutnajte si tunajšie nádherný západ slnka i silnú duchovnú atmosféru.

Svätyňu Pura Tanah Lot nájdete na juhozápadnom balijskom pobreží, asi 25 kilometrov od centra hlavného mesta Denpasaru . Ak budete od nej morské brehy sledovať smerom na juh, dostanete sa nakoniec k rekreačnému stredisku Kuta a k medzinárodnému letisku Ngurah Rai.

Jedinečné Mnichovo dedičstva na Bali

Podľa legendy inšpiroval k stavbe chrámu Tanah Lot v 15. storočí mních Nirarthy, ktorý poznal, že miesto je posvätné a ideálne na uctievanie balijských bohov mora. Dnes takých stavieb stojí v tomto úseku pobrežia sedem, rozmiestnených tak, aby z jednej bolo vidieť na druhú.

Pohľad na Tanah Lot je naozaj vzrušujúce, hoci prístup až k nemu nie je povolený. Na výrazné skale prepojené s pevninou o kus ďalej sa navyše ukrýva druhý, menší chrám. V okolí takejto atrakcie pochopiteľne nechýbajú reštaurácie , obchodíky so suvenírmi a ďalšie turistická infraštruktúra.

  • Neváhajte teda a navštívte Strednej v Bali .

Podobná miesta

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám