Sopky na Jávě

Umiestnenie: Indonézia Bali Sopky na Jávě
typ: Prírodná zaujímavosť

Náš názor

Sopky na Jáve, pekelná podívaná pani prírody

Jáva , ostrov ležiaci západne od Bali , je tiež pokrytý vysokým množstvom sopiek, často dosiaľ aktívnych (udáva sa až 45). Sú nielen výrazným prvkom tunajšej krajiny , ale tiež neoddeliteľnou súčasťou indonézskej kultúry.

Jávu (132 tisíc kilometrov štvorcových, bezmála 150 miliónov obyvateľov) od susedného Bali oddeľuje 3 kilometre široký Balijský prieliv. Okrem Jakarty, hlavného mesta Indonézie, sa tento trinásty najväčší ostrov planéty pýši predovšetkým nádhernou prírodou . Tiger jávsky a slon jávsky tu už boli vyhubení, kriticky ohrozeného nosorožca jávskeho možno doteraz ešte uvidieť v národnom parku Ujung Kulon.

Prehliadka jávskych sopiek

Najvyšším z vulkánov na Jáve, a zároveň najvyššou horou ostrova, je Gunung Semeru (3 676 m). K najviac navštevovaným patrí Gunung Kawi (2 551 m) sa svätyňami vytesanými do skál, ktoré pripomínajú kráľa žijúci pred tisíc rokmi. Veľa o sebe svoju sopečnou činnosťou dáva v posledných rokoch vedieť Mount Bromo (2 329 m).

Zďaleka najslávnejšie sopkou celej oblasti je však neblaho preslávená Krakatoa (813 m). Nie je to síce pevninská sopka (z mora vykukuje v Sundskom prielive medzi Javou a Sumatre), avšak jej gigantická erupcia v roku 1883 sa radí medzi najväčšie, ktoré ľudstvo pamätá. Od Bali je vzdušnou čiarou vzdialená 1 100 km.

  • Neváhajte teda a navštívte sopky na Jáve blízkosti Bali .

Podobná miesta

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám