Gunung Rinjani

Umiestnenie: Indonézia Bali Gunung Rinjani
typ: Prírodná zaujímavosť

Náš názor

Sopka Gunung Rinjani

Majestátne vrchol Gunung Rinjani na ostrove Lombok vás uchváti svojou nádherou a veľkoleposťou. Domorodci ho považujú za posvätný a vy si k nemu môžete urobiť veľmi pekný výšľap. Pozor však, ide o druhý najvyšší vulkán celej Indonézie , ktorý vykazuje početnou aktivitu.

Gunung Rinjani (Mount Rinjani) dosahuje výšku 3 726 metrov, zďaleka najviac široko ďaleko. Ani na Bali sa takto vysoko nedostanete. Zaberá podstatnú časť severného Lomboku, v podstate sa dvíha už od severného pobrežia ostrova. Vlastné sopečná činnosť prebieha z nižšieho vrcholu Gunung Barujari, ktorý je schovaný v obrie kaldere.

Ako sa dostať na vrchol Rinjani

Výstup na horu, ktorej okolie bolo zásluhou svojich prírodných krás vyhlásené za národný park Gunung Rinjani, sa odporúča z dedinky Senaru. Cesta, lemovaná niekoľkých odpočinkovými altánky, vedie oi. 6 kilometrov tropickým pralesom a 2 km po lávovom poli. Z vrcholu sa vám naskytne neopakovateľný, ďaleký výhľad, ráno umocnený romantickým východom slnka .

Na dne krátera sa zrkadlí tyrkysové sopečné jazero Segara Anak s rozlohou vyše 11 kilometrov štvorcových a hĺbke až 190 metrov. S 22 stupňami Celzia sa jedná o najteplejšie vulkanické jazero sveta. Kúsok od neho vyvierajú horúce pramene AIQ KALAKA.

  • Neváhajte teda a navštívte Gunung Rinjani na Lomboku .

Podobná miesta

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám