Taman Ayun

Umiestnenie: Indonézia Bali Taman Ayun
typ: Náboženské stavby

Náš názor

Zabudnutý chrám Taman Ayun

Hinduistický chrám Taman Ayun síce nie je ani najväčšie, ani najznámejší sakrálnou stavbou Bali , napriek tomu vám ho rozhodne odporúčame k návšteve. Obklopujú ho totiž nádherné záhrady a navyše sa sem nehrnú až také prúdy návštevníkov ako k ostatným ostrovnom svätyniam (napr. Tanah Lot ).

Kráľovský chrám Pura Taman Ayun stojí v obci Mengwi severne od metropoly Denpasaru . Do oblasti z nej vedie kvalitné a frekventovaná hlavnej cesty, pokračujúce až do Singaraje. Výlet preto môžete spojiť s návštevou ďalších, nie príliš vzdialených atrakcií (hlavne Ubud a Bali Butterfly Park , ale aj chrám Tanah Lot).

Chrámy a opice

Areál Taman Ayun vás uchváti najmä rozsiahlym parkom s vodnou priekopou v tvare písmena "U". Vo vode plávajú rybky a vy sa môžete kochať vodotrysky, exotickou vegetáciou , pagodami "meru" či dôjsť až ku zvonici Kulkul.

Pár kilometrov od komplexu Taman Ayun, ktorý bol založený zrejme roku 1634, sa nachádza niekoľko hektárov veľký "opičia les" Alas Kedaton. V ňom nájdete ďalšie chrám a veľa Vreštiace makakov.

  • Neváhajte teda a navštívte Taman Ayun na Bali .

Podobná miesta

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám