Batur

Umiestnenie: Indonézia Bali Batur
typ: Prírodná zaujímavosť

Náš názor

Sopečná hora Gunung Batur

Mimoriadne zaujímavý geografický, prírodné aj geologický útvar Gunung Batur zahŕňa dve kaldery, jazero, 15 dedín a činnú sopku. Na Bali patrí k najvyšším bodom, viditeľným z mnohých miest ostrova.

Gunung Batur (1 717 m) sa vypína v severnej časti Bali, iba 10 kilometrov od brehov krabožravých mora. Juhovýchodne od neho sa týči Gunung Agung , najvyššia hora ostrova, a západe nájdete ďalšie vulkán Gunung Batukaru. Do kultúrneho strediska Ubud je to odtiaľto 30 km, do hlavného mesta Denpasaru ešte o 20 km viac.

Zažite dobrodružstvo v sopečnom pažeráka

Vulkanický komplex Gunung Batur sa skladá z dvojice prekrývajúcich sa kalder (priehlbina v strede sopky). Vonkajšia kaldera s priemerom približne 11 km vznikla takmer pred 30 tisícmi rokmi a jej juhovýchodnej stranu vypĺňa blankytne modré jazero Batur.

O poschodie nižšie sa rozprestiera vnútorné kaldera s priemerom asi 8 km, stvorená pred viac ako 20 tisícmi rokmi. Zo dna vnútorné kaldery vyrastá vlastné sopka Batur, občas sa prebúdzajúci stredne silnými explóziami. Z obcí v kráteroch je najdôležitejšia kvarteto Kedisan, Songan, Trunyan a Toya Bungkah.

  • Neváhajte teda a navštívte Strednej v Bali .

Podobná miesta

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám