Mandovi

Umiestnenie: India Goa Mandovi
Typ: Prírodná atrakcia

Mando, malá rieka veľkých zázrakov

Rieka Mandovi patrí k najkrajším juhoázijským tokom a jej povodia je vynikajúci destináciou k prežitiu aktívnej dovolenky v exotických lokáciách južnej Indie. Objavíte tu predovšetkým jedinečnú prírodu, pitoresknú dedinky a mestečká s typickým indickým koloritom, zaujímavé pamätihodnosti, ale napríklad aj jedny z najvyšších vodopádov v krajine.

Mando je dlhá takmer 70 kilometrov, pramení v Karnatace a preteká spolkovým štátom Goa, jedným z najbohatších a turisticky najobľúbenejších v Indii. Tečie smerom na západ a vlieva sa do Arabského mora pri západnom pobreží krajiny. Jej povodie zaberá plochu cez 3 500 kilometrov štvorcových.

Druhý najvyšší indický vodopád

Najvyhľadávanejšími miestami na Mando sú tiež mohutné vodopády Varapoha a zvlášť Dudhsagar, rútiaci sa do okázalé tiesňavy na hranici Goa a Karnaku. S výškou 310 metrov patrí k najvyšším v Indii. Obklopuje je úchvatný národný park Mollem s ojedinelou biodiverzitou a hustými listnatými lesmi.

Asi 15 kilometrov od pobrežia leží na ľavom brehu rieky jeden z pamiatkových klenotov štátu Goa, UNESCOM chránenej veľkolepé stredoveké sídlo Velha Goa. V tejto metropole dávnej portugalskej Indie a centre kresťanstva si môžete prezrieť nebývalú koncentráciu skvele zachovaných kostolov prevažne z 16. a 17 storočia.

  • Neváhajte teda a navštívte Mando v Indii .

Podobné zaujímavosti, zaujímavé miesta a atrakcie - Goa