Kerala

Umiestnenie: India Goa Kerala
typ: Prírodná zaujímavosť

Náš názor

Kerala, večne zelená a krásna

Pozoruhodný indický zväzový štát Kerala očarí každého návštevníka. Ponúka predovšetkým fantastickú juhoázijskej prírodu plnú nekonečných, večne zelených čajových plantáží na úbočí malebných hôr, siahodlhé, biele pláže i množstvo zaujímavých kultúrnych a historických pamiatok.

Kerala sa rozprestiera na ploche 39 tisíc štvorcových kilometrov na úplnom juhozápade Indického polostrova pozdĺž pobrežia Arabského mora (súčasť Indického oceánu). Hlavným mestom je pôsobivý Tiruvanantapuram s takmer miliónom obyvateľov. Kerala má ako jediný indický štát zvolenú vládu s prevahou komunistickej strany.

Džungľa plná riek a kanálov

Oproti zvyšku Indie nie sú v Kerale toľko zrejmé spoločenské rozdiely medzi vrstvami, oblasť je veľmi pokojná a prívetivá. Pobrežie, zvlášť okolo miest Varkala, lemujú prekrásne pláže s palmami. Kerala ukrýva aj rad pamiatok, akými sú napríklad maharadžov palác v Mattancherry, vybudovaný portugalskými kolonizátormi v 16. storočí.

Najväčším lákadlom oblasti je úchvatná vnútrozemská príroda. Jej centrom je národný park Eravikulam s vodopádmi Attukhad, v ktorom stretnete mnohé ohrozené druhy ázijskej fauny a flóry. Pôsobivé je aj centrum pestovania čaju, mestečko Munar v majestátnym pohorí Rajamala, v ktorom sa týči 2 695 metrov vysoká hora Anaimudí.

  • Neváhajte teda a navštívte Kerala v Indii .

Podobná miesta

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám