Oia

Umiestnenie: Grécko Santorini Oia
Typ: Mesto

Oia, tvár ostrova Santorini

Symbolom gréckeho ostrova Santorini , zložený z pitoreskných bielych domčekov, ktoré sú rozosiate po vulkanickom svahu, je bezpochyby úchvatné mestečko Oia (tiež Ia). Miesto je vyhľadávané pre svoju neopakovateľnú atmosféru a scenérie mnohých umelci z celého sveta.

Malebnú obec sa 3 tisíckami obyvateľov objavíte v severozápadnom cípe Santorini na dohľad od ostrova Therasia v miestach, kde sa Krétske more stretáva s Egejským. Od metropoly Firy je Oia vzdialená len necelých 12 kilometrov.

Výlet do Oia je povinnosťou

Prvé zmienky o Oie pochádzajú z obdobia nadvlády Benátskej republiky na začiatku 13. storočia. O dve storočia neskôr sa sídlo stalo súčasťou Ottomanské ríše a začiatkom minulého veku pripadlo späť Grécku. V 50. rokoch 20. storočia bolo zničené zemetrasením, avšak neskôr rekonštruuje do pôvodnej podoby.

Návšteva mestečka Oia je jedným z najväčších lákadiel počas dovolenky na Santorini. Jedná sa o vizuálne jedinečné, romantické a očarujúce miesto, ktoré učaruje každému pohostínovi. Jeho až magická atmosféra sem každoročne láka tisíce turistov z celého sveta.

  • Neváhajte teda a navštívte mesto Oia na ostrove Santorini.

Podobné zaujímavosti, zaujímavé miesta a atrakcie - Santorini