Pythagorion

Umiestnenie: Grécko Samos Pythagorion
typ: Mesto

Náš názor

Romantické prístavné mestečko Pythagorion pôvodne nazývané Tigani, bolo pomenované po najslávnejšom synovi ostrova Samos, mysliteľmi a matematikovi Pythagorovi.

Nájdete tu veľké množstvo antických pamiatok. Medzi najzaujímavejšie patrí Eupalineion, cez kilometer dlhý, ručne kopaný vodovod. Dielo zásobujúce mesto vodou nechal pod akropolou preraziť v 6. st. pr. nl tyran Eupalinos. Tunel je kilometer dlhý, takmer dva metre široký a rovnako tak vysoký.

Na svoju dobu obdivuhodné dielo je verejne prístupné. Po 425 metroch od južného vchodu prídete na dobre viditeľné miesto, kde sa dve štôlne razené pôvodne proti sebe takmer úplne presne spojili.

Neďaleko od mesta Pythagorion nájdete unikátny komplex antických vykopávok Heraion. Jedná sa o chrám bohyne Héry, ktorý bol v minulosti dvakrát väčší než Parthenon v Aténach. Pri prehliadke narazíte na obetný oltár bohyne, grécke kúpele alebo zrekonštruovaný antický stĺp. Sochy nájdené pri odkrývaní Heraion sa nachádzajú v múzeu v hlavnom meste Samose.

Neváhajte teda a navštívte Pythagorion na Samose .

Podobná miesta

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám