Atény

Umiestnenie: Grécko Chalkidiki + Olympská riviéra Atény
typ: Mesto

Náš názor

Atény, hlavné mesto Grécka

Slávnu grécku metropolu, mocný staroveký štát a kolísku antickej kultúry Atény určite netreba nijako zvlášť predstavovať. Nachádzajú sa tu jedny z najstarších a najzachovalejších pamiatok úsvitu vyspelej civilizácie, ktoré každoročne lákajú tisíce turistov z celého sveta.

Atény nájdete v južnom Grécku na polostrove Attika pri východnom brehu Saronského zálivu. S okolitými pridruženými mestami ako Chalandri, Pireus, Kalithea, Egaleo a Nikaia vytvárajú mohutnú aglomeráciu, ktorá má takmer 4 milióny obyvateľov.

Vyfoťte si najslávnejšie antické pamiatky

Založenie Atén sa datuje do 3. tisícročia pred naším letopočtom. Postupne sa tu vyvinul silný mestský štát a jedna z najvyspelejších starovekých kultúr, ktorej odkaz dodnes ovplyvňuje celú Európu. Mesto sa pýši mnohými zachovalými, unikátnymi svedkami antickej histórie.

Slávne náboženské centrum Akropolis s množstvom chrámov pochádza z 5. storočia pred Kristom, z rovnakého obdobia je aj Dionýzovo divadlo. Hadriánov oblúk tu stojí takmer 2 000 rokov a chrám Olympeion je najstarší zachovalý svätostánok v Grécku. Návšteva Atén je fantastickým výletom do dejín staroveku.

Neváhajte a navštívte metropolu Atény neďaleko Olympskej riviéry.

Podobná miesta

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám