1. Fischer.sk
  2. Grécko
  3. Chalkidiki + Olympská riviéra

Chalkidiki + Olympská riviéra

Oblasti v destinácii - Chalkidiki + Olympská riviéra

Mapa

Podrobné informácie

  • 30 °C júl / august *
  • 26 °C júl / august *

* priemerné teploty

Dovolenka na Chalkidiki ako z katalógu

Všetci priaznivci slnečného Grécka sa s nami okrem jeho ostrovov môžu pozrieť tiež na pevninu. Okúste krásy vznešeného Chalkidiki a božskej Olympijskej riviéry!

Oblasť okolo veľkého gréckeho mesta Solún sa pýši nádhernými plážami, rušnými letoviskami a príjemnou prázdninovou atmosférou, ale i bohatou prehliadkou pamiatok a prírodných atrakcií na čele sa najvyššou gréckou horou Olympusom. Počas pobytu na Chalkidiki si však nenechajte ujsť ani kláštorný areál Meteora, mníšsky štát Athos či záliv Toroneos.

Spoznajte božské lákadlá Olympijskej riviéry

Ubytovanie na Chalkidiki a Olympijskej riviére znamená viac ako 500 kilometrov pobrežia omývaného priezračnými vodami Egejského mora. Tešte sa na zelenú krajinu s vinicami, olivovými a píniovými hájmi i tradičnými gréckymi dedinkami.

Polostrov Chalkidiki vyzerá na mape trošku ako ruka s troma prstami, niekomu by mohol pripomínať i trojzubec. Najzápadnejším výbežkom Chalkidiki je krásna Kassandra pomenovaná po macedónskom kráľovi. Asi 60 kilometrov odtiaľto, na druhej strane Solúnskeho zálivu sa tiahne Olympijská riviéra, záruka celosezónneho teplého počasia s minimom zrážok a čistým ovzduším.

Dovolenka Olympijská riviéra a Chalkidiki na dosah ruky

Najlepšia cesta k zaujímavým miestam Olympijskej riviéry a Chalkidiki vedie z hotelov nášho katalógu zájazdov. Vyberte si podľa vašich predstáv a vydajte sa na dovolenku do krajiny bohov!

Zobraziť podrobné informácie

Najobľúbenejšie hotely - Chalkidiki + Olympská riviéra