×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Praktické informácie z Floridy

Pohlad-na-pobrezie-Floridy.jpgPrečítajte si základné informácie pre každého turistu pred cestou na Floridu. Čo piť, aká tam tečie elektrina, niečo o slnečnom svite aj bezpečnostnú situáciu.

Elektrický prúd

Na Floridu je nutný minimálne zásuvkový adaptér pre prístroje podporujúce 110 až 120V napätie, ktoré je tu normované v sieti. Pozor, u európskych prístrojov len na 220 V budete potrebovať tiež menič, pretože inak nebudú fungovať. Adaptéry je možné zakúpiť u nás aj priamo na mieste, meniče je však istejšie priviezť so sebou, nie sú tu až tak bežne v predaji.

Voda

Voda z vodovodu je pitná bez akýchkoľvek následných problémov. Neodporúča sa piť z prameňov a studní kvôli chemickej kontaminácii, najmä v okolí veľkých miest.

Bezpečnosť a kriminalita

Florida je bezpečná, netreba sa ničoho obávať. Opatrnejší buďte v Miami, kde žije početná komunita Kubáncov a Haiťanov, a je lepšie sa tu vyhnúť niektorým štvrtiam ako Little Havana, Little Haiti alebo Liberty City. Inde je všeobecne nutná iba zvýšená obozretnosť kvôli štandardným vreckovým krádežiam, hlavne v preplnených turistických centrách.

Opaľovanie

Subtropické až tropické slnko môže byť v letných mesiacoch veľmi agresívne. Odporúča sa vždy dodržiavať zásady zdravého opaľovania, teda používať krémy s vyšším ochranným faktorom a zdržať sa pobytu na priamom slnku v poludňajších hodinách.

Opaľovanie "hore bez" sa na verejných plážach toleruje, nájdete tu aj pláže výhradne nudistické.

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám