×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Aktivity a zábava na Floride

Baječny-Disney-World-v-Orlande, -zabava-pre-celu-rodinu.jpgAk sa o niektorej časti sveta dá povedať, že to je centrum zábavy, tak to určite platí pre Floridu. Slovo nuda tu skrátka nepoznajú.

Šport a pohyb

Na Floride sa mimo všetkých mysliteľných plážových aktivít môžete vyžiť prakticky v každom športe. Najpopulárnejšími sú tu americký futbal a golf s množstvom svetovo preslávených, špičkových ihrísk. Celé pobrežie je doslova obsypané tenisovými kurtmi, posilňovňami, viacúčelovými ihriskami, bowlingovými herňami a ďalšími športoviskami.

Nezabudnuteľným zážitkom je šnorchlovanie v spektakulárnej oblasti koralových útesov Red Reef Park v Boca Raton. Potápate sa nielen medzi nádhernými koralmi a sasankami, ale aj medzi žralokmi, obrími rajmi a tisíckami pestrofarebných rýb.

Nakupovanie a míňanie

Florida, ako aj Amerika všeobecne, je určite najväčším rajom milovníkov nakupovania. V každom väčšom meste možno naraziť na obrie obchodné centrá, gigantické aj blšie trhy s množstvom suvenírov, akými sú napríklad výrobky z kože aligátorov alebo indiánske umenie. Vo svetoznámych outletoch Pointe Orlando alebo Sawgrass Mills vo Fort Lauderdale lacno nakúpite najmä oblečenie pre voľný čas a šport.

Zábava a nočný život

Florida je skutočným turistickým eldorádom a jedným z najväčších svetových centier masovej zábavy. V Orlande napríklad stojí obrovský zábavný park Disneyland či Seaworld s fantastickými akváriami a jedinečnou produkciou kosatiek a delfínov. Slávny Universal Orlando Resort ponúka mnoho 3D a 4D kín a najrôznejšie atrakcie inšpirované obľúbenými filmami.

Špeciálnou kapitolou je kozmodróm NASA Kennedy Space Centre. Možno si tu nielen prehliadnuť kozmické lode, raketoplány a družice, ale tiež pri troche šťastia sledovať štart vesmírneho korábu v priamom prenose.

Užite si s motýľmi a aligátormi

Úžasný je aj Butterfly World v Coconut Creek, motýlia farma s nepreberným množstvom farebných obrích motýľov, ktorí človeka behom chvíle doslova obsypú. Alligator Farm v národnom parku Everglades v blízkosti Miami zasa ponúka unikátne prechádzky v močiaroch plných hladných aligátorov. Disney-World-v-Orlande, -zabava-s-postavickami-z-oblubenych-animovanych-filmov.jpg

Americké štátne sviatky

  • 1. január – Nový rok
  • 20. január – Deň Martina Luthera Kinga
  • 17. február – Deň prezidentov
  • 26. máj - Deň obetí vojny
  • 4. júl - Deň nezávislosti
  • 1. september – Sviatok práce
  • 13. október - Kolumbov deň
  • 11. november - Deň veteránov
  • 27. november - Deň vďakyvzdania
  • 25. december – Vianoce

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám