Údolie kráľov

Umiestnenie: Egypt Egypt - Hurghada Údolie kráľov
typ: Historické miesto

Náš názor

Údolie kráľov, unikátny cintorín faraónov

Pohrebisko faraónov a mocných šľachticov zvané Údolie kráľov slúžilo svojmu účelu od 16. do 11. storočia pred n. Tutanchamónova hrobka ako jediná z nich zostala neporušená až do súčasnosti.

Údolie kráľov sa rozkladá približne 4 kilometre od západných nílskych brehov, neďaleko Údolia kráľovien a pamiatkového mesta Luxoru (kde sa nachádza aj chrám v Karnaku a ďalšie pamiatky). Na opačnú stranu sa dvíhajú vysušené Líbyjské hory. Do rekreačného strediska Marsa Alam to je odtiaľto asi 370 kilometrov, do Hurghady o celých 100 kilometrov menej.

Faraóni odpočívajúci v Údolí kráľov

Po ére pyramíd sa egyptskí panovníci rozhodli svoje hroby nevystavovať na obdiv celému svetu, ale naopak, nechať sa pochovať na čo najtajnejšom mieste, aby zabránili vylupovaniu hrobiek. Vo vápencovej skale bola vysekaná až 200 metrov dlhá a 100 metrov hlboká chodba, komora pre sarkofág bola zamurovaná, vchod pevne uzavretý, zaplombovaný a zamaskovaný medzi okolitými skalami. Ani to však vykrádačom hrobov nezabránilo v ich remesle a takmer všetky vylúpili.

Medzi najznámejšie v Údolí kráľov (súčasť svetového dedičstva UNESCO) patria hroby Thumosa III., Amenhotepa II., Tutanchamóna, Haremheba, Ramzesa I., Sethiho, Meranptaha, Ramzesa III., Ramesa VI. a Ramzesa IX.

Podobná miesta

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám