Ostrov Giftun

Umiestnenie: Egypt Egypt - Hurghada Ostrov Giftun
typ: Prírodná zaujímavosť

Náš názor

Ostrov Giftun, perla pri Hurghade

Podlhovastý, nevysoký piesočný ostrov, ktorý sa čnie z Červeného mora východne od Hurghady, sa volá Giftun. Za jeho krásami, zahŕňajúcimi predovšetkým čarovné koralové podložie, môžete podniknúť asi hodinu dlhú, romantickú plavbu.

Ostrov Giftun má pretiahnutý tvar, plochu zhruba 20 kilometrov štvorcových av mori sa tiahne od severu ľahko na juhovýchod. Na severe začína na úrovni historickej Hurghady, na juhu končí približne oproti medzinárodnému letisku. K pobrežiu sa najviac približuje asi na vzdialenosť 4,5 kilometra, najďalej je od neho okolo 11 kilometrov.

Giftun láka tým, čo na ňom nie je

Ostrovu Giftun sa (zatiaľ) civilizačný pokrok vyhýba. Okrem dvojice turistických základní na juhu, ku ktorým priplávajú výletné lode, tu nenájdete žiadnu známku ľudskej činnosti. Aj vďaka tomu lokalita doteraz zostáva prírodnou chránenou oblasťou.

Početné koralové útesy okolo ostrova Giftun lákajú na šnorchlovanie a potápanie. Tunajšie dlhé piesočné pláže sú ako stvorené na opaľovanie a v priezračnej morskej vode sa príjemne osviežite.

Podobná miesta

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám