Údolie kráľovien

Umiestnenie: Egypt Egypt - Hurghada Údolie kráľovien
typ: Historické miesto

Náš názor

Údolie kráľovien, tisíce rokov staré pohrebisko

V Údolí kráľovien boli pochovávané manželky faraónov, kráľovné, princezné a princovia. V oblasti bolo doteraz objavených 80 hrobiek, architektonicky podobných hrobkám vládcov v blízkom Údolí kráľov, len sú menšie a majú inú, prípadne žiadnu výzdobu. Najkrajšia z nich je zrejme hrob kráľovnej Nefertari, manželky Ramzesa II.

Údolie kráľovien sa ukrýva vo vyprahnutých Líbyjských horách, kúsok od mesta Luxor, asi 5 kilometrov od brehov Nílu. Do letoviska Hurghada to je odtiaľto približne 270 kilometrov, do Marsa Alam ešte o necelých 100 kilometrov viac.

Proti prúdu času do Údolia kráľovien

Slávne Údolie kráľovien (v staroveku zvanej Tasetneferu, arabsky Bíbán el-Melíkat) je súčasťou tébskej nekropoly. Označenie Údolie kráľovien vymyslel slávny archeológ Jean-François Champollion na prelome 18. a 19. storočia, avšak prvé vedecké vykopávky tu vykonal až o 100 rokov neskôr Ernesto Schiaparelli.

V Údolí kráľovien nájdete 2 typy hrobiek z éry 18., 19. a 20. dynastie. Ako prvá tu spočinula manželka Ramzesa I. a matka Sethiho I., pôvabná Satre. Napriek tomu, že sa už od staroveku hrobky stali obľúbeným terčom zlodejov, ešte dnes vás ohromia svojou pompéznosťou.

  • Neváhajte a navštívte Údolie kráľovien v dosahu Hurghady.

Podobná miesta

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám