Sákkara a Memfis

Umiestnenie: Egypt Egypt - Hurghada Sákkara a Memfis
typ: Historické miesto

Náš názor

Sákkara a Mennofer udivujú už po tisícročia

Archeologické lokality Sákkara a Mennofer patria k historicky najhodnotnejším na území celého Egypta. Obe sú od roku 1979 súčasťou svetového dedičstva UNESCO. Pohľad na zachované pamiatky je naozaj veľkolepý.

Areály Sákkary a Mennoferu sa rozkladajú pri obci Mít Rahína na západnom brehu Nílu v podstate v miestach, kde sa riečne údolie začína rozširovať do životodarnej pobrežnej delty. Je to probližne 30 kilometrov na juhozápad od egyptskej metropoly Káhiry a okolo 450 kilometrov od letoviska Hurghada.

Za tajomstvom Memfisu

Kráľovskému pohrebisku (Mestu mŕtvych) v Sákkare dominuje stupňovitá pyramída kráľa Džosera, stará asi 4600 rokov. Jej 62 metrov vysoká konštrukcia sa stala rozhodujúcim vzorom pre vývoj klasických pyramíd. V južnej časti pohrebiska sa týči Unova pyramída, severovýchodne od stupňovitej pyramídy je Tiova hrobka a Mererukova hrobka. V Sarapeu boli mumifikovaní a pochovávaní posvätní býci.

Asi 1,5 kilometra južne od Sákkary sa nachádza zaniknuté kráľovské mesto Mennofer (grécky Memfis), ktoré bolo po 3 tisíc rokov jednou z najdôležitejších lokalít krajiny. Súčasné pozostatky, pochádzajúce hlavne z doby vlády panovníkov Amenhotepa III., Ramzesa II., Ptolemaia IV. a Vahjebrea, sú súčasťou múzea pod holým nebom.

  • Neváhajte a navštívte Sákkaru a Memfis v dosahu Hurghady.

Podobná miesta

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám