Citadela

Umiestnenie: Egypt Egypt - Hurghada Citadela
typ: Historické miesto

Náš názor

Citadela je pevnosť, mešita aj múzeum v jednom

Ten výhľad nikdy neomrzí: z Citadely budete mať celú Káhiru ako na dlani, za dobrej viditeľnosti vrátane pyramíd v Gíze. Komplex najrozmanitejších stavieb z rôznych období dejín patrí k najnavštevovanejším miestam egyptského hlavného mesta.

Areál Citadely zaberá na skalnatej plošine Mukattam juhovýchodne od káhirského centra plochu niekoľkých hektárov. Z druhej strany ho míňajú diaľnice z juhu po prúde Nílu az Gízy k medzinárodnému letisku. Do letoviska Hurghady je to odtiaľto okolo 450 kilometrov, do Marsa Alam ešte o ďalších 250 kilometrov ďalej.

Preskúmajte jedinečné pamiatky v Citadele

Pevnosť začal stavať sultán Saladin roku 1176 aj s využitím kameňov z blízkych pyramíd. Od roku 1218 slúžila ako vládne sídlo a mala aj výrazný vojenský charakter, o ktorý prišla až v 20. storočí. Napriek tomu, že veľká časť tunajších budov neprežila burácanie vekov, je Citadela súčasťou svetového dedičstva UNESCO.

Najdôležitejšími stavbami Citadely sú mešita sultána an-Násira, krásna mešita pašu Sulejmána, Kováčska veža a Piesočná veža, Alabastrová mešita a Jozefova studňa. Prezrieť si môžete aj Národné policajné múzeum, Egyptské vojenské múzeum a Múzeum kráľovských kočiarov. Múzeum v paláci Al-Gawhara (Bijou Palace) zahŕňa množstvo nevšedných exponátov ako trón pašu Muhammada Alího či tonový luster od francúzskeho kráľa Ľudovíta Filipa.

Podobná miesta

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám