Káhira

Umiestnenie: Egypt Egypt - Hurghada Káhira
typ: Mesto

Náš názor

Káhira, matka miest

Egyptská metropola Káhira sa nie nadarmo prezýva „matka miest“. Spoznajte jedinečnú atmosféru jedného z najväčších miest sveta (s aglomeráciami má vyše 20 miliónov obyvateľov) s perlami ako Egyptské múzeum, ukrývajúcim viac ako 160 tisíc exponátov vrátane pokladu faraóna Tutanchamóna.

Káhira, hlavné mesto Egypta, leží asi 480 kilometrov od Hurghady. Na dve časti ju delí rieka Níl, ktorá sa práve tu vymaňuje z dlhého údolia a rozvetvuje sa do obrovskej prímorskej delty. Z historického centra je to bližšie k Červenému moru ako k Stredozemnému. Medzinárodné káhirské letisko leží na severovýchodnom okraji mesta.

Najväčšie pamiatky Káhiry

Medzi najnavštevovanejšie káhirské miesta patrí Saladinova citadela a tzv. Alabastrová mešita v areáli Citadely, ktorej svetovo známa prezývka vznikla na základe alabastrovo sfarbených stien. V uličkách je aj množstvo kaviarní, kde je príjemné posedenie nad šálkou kávy alebo čaju. Za prehliadku stojí aj „Káhirská veža“, ktorá bola postavená na nílskom ostrove v roku 1969 a stala sa symbolom modernej Káhiry. Je vysoká 187 metrov a z vyhliadky je nádherný rozhľad na celé mesto vrátane pyramíd v Gíze.

K ďalším pamätihodnostiam patrí Al-Azhar (Žiriaca mešita), Al-Ghúriho mauzóleum, Amrova mešita, Hákimova mešita, Hassanova mešita, Husseinova mešita alebo Ibn Tulúnova mešita. Vynechať by ste nemali ani Koptskú štvrť a múzeum, kostol Abú Serga, kostol sv. Barbory, veľký bazár Chán el-Chalílí, synagógu Ben-Ezry, Mesto mŕtvych, Kátbájovu mešitu či Múzeum islamského umenia.

Podobná miesta

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám