Bazar Chán el-Chalílí

Umiestnenie: Egypt Egypt - Hurghada Bazar Chán el-Chalílí
typ: Kultúra

Náš názor

Bazár Chán el-Chalílí, miesto nákupov ako z rozprávky

Najznámejšiu káhirskú tržnicu Chán el-Chalílí nesmie vynechať žiadny turista. Svojich návštevníkov ohromuje rozlohou, dlhou históriou a pestrosťou predávaného tovaru. Typické egyptské suveníry zakúpite práve tu.

Bazár Chán el-Chalílí sa nachádza vo východnej časti mesta, kde zaberá veľký priestor v srdci tzv. islamskej Káhiry. Začína pri bráne Báb al-Fatúh na severe a tiahne sa pozdĺž bulváru al-Azhar až k bráne Báb az-Zuwajla na juhu. Jeho plocha je naozaj dych berúca – a za dobrý orientačný bod v ňom poslúži Husajnova mešita. Vzdialenosť do Hurghady je odtiaľto asi 450 kilometrov, do rekreačného strediska Marsa Alam to je ešte o 250 kilometrov ďalej.

História Chán el-Chalílí v skratke

Tržnica Chán el-Chalílí bola založená roku 1382 v podobe veľkého oddychového hostinca pre karavany (karavansaraj). Obchodovalo sa tu s hodvábom, korením, zlatom aj drahokamami. O jej význame aj veľkosti svedčí, že v nej v neskorších storočiach žilo a pracovalo viac ako 12 tisíc ľudí.

Dnes je Chán el-Chalílí, tvoriaci v podstate samostatnú štvrť, nákupným miestom nielen pre turistov, ale aj pre miestnych obyvateľov. Od nakupovania si možno oddýchnuť v niektorej z kaviarní, ponúkajúcich príjemné posedenie nad šálkou kávy alebo čaju.

Podobná miesta

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám