Alabastrová mešita

Umiestnenie: Egypt Egypt - Hurghada Alabastrová mešita
typ: Náboženské stavby

Náš názor

Alabastrová mešita, perla egyptskej metropole

Alabastrovo sfarbené steny sa najviac zaslúžili o preslávenú prezývku - Alabastrová mešita - pod ktorou je celosvetovo preslávená mešita Muhammada Aliho v Káhire. Zo všetkých mešít v egyptskom hlavnom meste je najviditeľnejšia.

Mešita Muhammada Aliho sa nachádza v areáli káhirskej citadely na juhovýchodnom okraji mestského centra. Vedú okolo nej diaľnice z medzinárodného letiska do Gízy a na juh proti prúdu Nílu. Z Hurghady to k celému komplexu je zhruba 450 kilometrov, z letoviska Marsa Alam cez 700 kilometrov.

Čo uvidíte v mešite Muhammada Aliho

Alabastrovú mešitu nechal medzi rokmi 1830 až 1848 vystavať miestokráľ Muhammad Ali na zrúcaninách časti vládnej rezidencie. Budova v štýle osmanského baroka realizovaná architektom Yusufom Bushnakom sa stala najväčšou postavenou mešitou svojej doby.

Základ mešity Muhammada Aliho tvorí hlavná stredová kupola a dvojica minaretov dosahujúca 82 metrov. Vysoká veža s hodinami na západnej strane dvora je darom od francúzskeho kráľa Ľudovíta Filipa na oplátku za egyptský obelisk, zdobiaci parížske námestie Place de la Concorde.

Neváhajte a navštívte Alabastrovú mešitu v dosahu Hurghady.

Podobná miesta

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám