Aktivity a zábava

Kam za športom, zábavou a nákupmi?

Dominikánska republika má ideálne podmienky pre turistiku a šport na suchu aj vo vode. Ak sa ani na dovolenke nechcete vzdať športových aktivít, máte veľa možností.

Ani o adrenalínové výlety a zábavné atrakcie na ostrove neprídete. Máme pre vás zopár tipov, čo podniknúť na dovolenke v Dominikánskej republike, kam ísť za nákupmi a ktoré suveníry stoja za investíciu.

Športové aktivity

Golf

Ostrov ponúka pre priaznivcov golfu majstrovské ihriská, ktoré projektovali najslávnejší dizajnéri a golfisti. K nim patrí napríklad P. B. Dye a ihrisko v Casa de Campo (päť ihrísk), Robert Trent Jones a ihrisko na Playa Dorada alebo Jack Niklaus a jeho medzinárodne známe Punta Espada v Cap Cana.

Jogging

Máte radi prechádzky alebo beh? Potom odporúčame si ráno privstať a zamieriť do centra hlavného mesta. Centro Olímpico, Malecón, Paseo de los Indios alebo Mirador Su, Národná botanická záhrada alebo Boulevar Winston Churchill sú miesta, kam stojí za to dobehnúť.

Kohútie zápasy 

Možno to pre niekoho nie je šport, avšak pre Dominikáncov určite áno. K ostrovu neodmysliteľne patria kohútie zápasy, a ak chcete spoznať i túto časť miestnej športovej kultúry, tak sa vyberte do Coliseo Gallístico de Santo Domingo v ulici Avenida Luperón. Usporadúvajú sa každú stredu, piatok a sobotu.

Vodné športy

Pláže s priezračnou vodou a silný príliv poskytujú skvelé podmienky pre windsurfing, kitesurfing, surfing, vodné lyžovanie, plachtenie i potápanie. Informácie o týchto možnostiach vám poskytne recepcia hotela, poprípade sprievodca.

DominikanskaRep-Prezite-dobrodruzstvo-Dolphin-Island.jpg

Zábava a nočný život

K dovolenke neodmysliteľne patrí večerná zábava. A tu si ju môžete užiť vo veľkom štýle. Dominikánsku republiku charakterizuje merengue, tanec, ktorý už dávno patrí k ostrovnému folklóru. Je veľmi rytmický, pozitívny a medzi ostrovanmi nesmierne populárny. Merengue sa tancuje vo dne v noci a verte, že tu sa mu nevyhnete.

Večer si môžete užiť v mnohých podnikoch. Reštaurácie, kaviarne, bary a diskotéky sú otvorené každý deň a niektoré i do neskorých ranných hodín. Často môžete natrafiť na zv. „happy hours“, špeciálne akcie pre určité druhy jedla a pitia. Určite nevynechajte prechádzku po Melacónu v Santo Domingu. V čase osláv Nového roka, v priebehu karnevalových osláv, ale v podstate každý týždeň sa toto miesto premení na najväčší nočný klub na svete.

Nakupovanie

Suveníry

Na ostrove je celý rad možností pre nakupovanie. Nájdete tu suveníry i miestne výrobky, rum, cigary, kamene, obrazy a mnoho ďalšieho. Nakupovať môžete priamo vo vašom hoteli, odporúčame sa ale vydať do nákupných centier alebo na trhovisko, kde sú ceny o poznanie priaznivejšie.

Obchody

Vo veľkých centrách sa nachádzajú väčšie obchodné centrá a obchodné domy. Tu si nakúpite skôr tovar dennej potreby alebo oblečenie. Ceny sú fixné.

Trhy

Ak si chcete kúpiť niečo typicky dominikánske, vydajte sa na trhy a hľadajte originálne drevorezby, keramiku, exotické korenie alebo pestrofarebné obrazy z Haiti. Nezabudnite zjednávať s predávajúcimi! Začnite minimálne na polovici ceny.

Reštaurácie

Na ostrove je celý rad príjemných reštaurácií a iných gastronomických zariadení. Dať si môžete ako medzinárodné, tak miestne špeciality. Vzhľadom k tomu, že využívate služby all inclusive, kde je prevažne výber z kuchyne medzinárodnej, aspoň raz za pobyt odporúčame navštíviť reštauráciu mimo hotel a skúsiť niektoré z exotických jedál.

Organizované výlety v Dominikánskej republike

Výlety odporúčame rezervovať cez zástupcu CK FISCHER a partnerskú cestovnú agentúru Meeting Point. Upozorňujeme, že v mieste pobytu vás môžu kontaktovať iné cestovné kancelárie či predajcovia výletov rôznej úrovne a kvality. Často nespĺňajú bezpečnostné štandardy, zvyčajne nemajú dostatočné poistenie a všetky vzťahy medzi klientom a CK sa riadia právnym poriadkom Dominikánskej republiky. Za škody, resp. ďalšie eventuálne problémy vzniknuté v súvislosti s výletmi zabezpečovanými takýmito subjektmi CK FISCHER neručí.