Obzor

Mapa

Podrobné informácie

  • 28 - 29 °C júl / august *
  • 27 °C júl / august *

* priemerné teploty

Obzor, pohodová dovolenka na obzore

Malebné a pokojné bulharské letovisko Obzor sa nachádza na pobreží Čierneho mora, takmer na polceste medzi veľkými mestami Varna (sever) a Burgas (juh). Od oboch je vzdialené necelých 70 kilometrov, čo je zároveň vzdialenosť od medzinárodného letiska. Z vnútrozemia ho ohraničuje nádherná Stará planina a hlavná cesta umožňuje ľahký prístup do ďalších turistických oblastí (Byala, Sveti Vlas, Slnečné pobrežie).

Aké sú pláže v Obzore

Obzor (predtým Naulochas, Tetranaulochas, Heliopolis, Théopolis, Gözeken) je ideálnym letoviskom pre tých, ktorí sa chcú počas dovolenky vyhnúť turistickému ruchu známejších letovísk, ale zároveň vedia oceniť infraštruktúru mesta. Kedysi významný čiernomorský prístav sa zmenil na pokojnú oázu s kľukatými uličkami a rodinnými penziónmi. Ukrýva tiež niekoľko veľkých hotelov s kompletným turistickým vybavením a zaujímavými možnosťami športového vyžitia na čele s vodnými aktivitami.

Pláže v okolí Obzoru sú charakteristické jemným zlatistým pieskom a priezračnou azúrovou vodou. Sú široké (do 50 metrov) a vyznačujú sa veľmi pozvoľným klesaním do vody, čo je veľmi vhodné pre rodiny s deťmi. Centrálna pláž je plne vybavená slnečníkmi a ležadlami. V okolí Obzoru sa nachádza aj niekoľko romantických zátok.

Ďalšie rekreačné strediská blízko Obzoru

•    Ravda (41 kilometrov)
•    Zlaté písky (73 kilometrov)
•    Albena (87 kilometrov)

Ako si najlepšie užiť zájazd do Obzoru

Obzor sa môže pochváliť dlhou históriou a jeho starému centru dominujú pozostatky stredovekej pevnosti Kozjak. Okolo nej sa vinú tajomné kľukaté uličky, ktoré ukrývajú množstvo štýlových kaviarní a reštaurácií, obchodíkov so suvenírmi a typických trhov. Prístav a plážovú oblasť lemujú krásne promenády ideálne na prechádzky. Počas pobytu v Obzore určite neváhajte preskúmať množstvo prírodných a pamiatkových zaujímavostí v jeho okolí. Medzi najzaujímavejšie patria:

•   katedrála Nanebovzatia Panny Márie vo Varne
•   unikátne Rímske verejné kúpele
•   jedinečný palác Evksinograd

Späť na prehľad informácií o Varne a ponuku zájazdov

Zobraziť podrobné informácie

Najobľúbenejšie hotely - Obzor