Bačkovský kláštor

Umiestnenie: Bulharsko Burgas a okolie Bačkovský kláštor
typ: Pamiatka UNESCO

Náš názor

Bačkovský kláštor, majestátny pamätník pravoslávneho staviteľstva

Jedna z najstarších a najväčších pravoslávnych stavieb v Európe, Bačkovský kláštor, je dokonale zachovaným pamätníkom kresťanskej architektúry. Právom sa nachádza na zozname Svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Dodnes v ňom žijú mnísi.

Tento druhý najväčší bulharský kláštor objavíte vo vnútrozemí, uprostred lesov na brehu rieky Čepelary. Je to asi 250 kilometrov východne od letoviska Burgas a necelých 30 minút jazdy na juh od druhého najväčšieho bulharského mesta Plovdivu.

Starodávne religiózne centrum Bulharska

Základný kameň významného náboženského centra krajiny a pohrebiska pravoslávnych patriarchov bol položený už v roku 1083 dvoma gregoriánmi, ktorí slúžili Byzantskej ríši. V stredoveku ho zničili Turci počas svojich nájazdov, avšak v roku 1604 bol obnovený takmer do svojej pôvodnej podoby.

Návšteva Bačkovského kláštora je pozoruhodným exkurzom do bulharskej histórie. Jeho centrom je nádherný Archanjelský kostol z 12. storočia, ale prezriete si tu aj množstvo ďalších významných budov ako starý refektár s krásnymi freskami či nemenej zdobenú kostnicu zo začiatku 11. storočia.

Podobná miesta

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám