Sozopol

Umiestnenie: Bulharsko Burgas a okolie Sozopol
typ: Mesto

Náš názor

Sozopol, stredisko rekreácie a kultúry

Od začiatku minulého storočia dávala pôvodne malému rybárskemu prístavu Sozopol prednosť bulharská literárna a umelecká smotánka. Preto sa mu prezýva „mesto maliarov a rybárov“. Dnes je tvorený dvoma časťami, starým mestom na polostrove a modernou oblasťou okolo pláže Charmanite na pevnine.

Sozopol nájdete 30 kilometrov juhovýchodne od Burgasu, kúsok od ďalšieho význačného bulharského letoviska Černomorec. S oboma mestami je spojený rýchlostnou cestou. Južným smerom sa rozkladá pohorie Strandža s riekou Ropotamo.

Bohémsky Sozopol

Očarujúce domy z 19. storočia na skalnatom myse, desiatky barov a reštaurácií, dve pekné pláže a živá promenáda, to je dnešný Sozopol. Prvých desať dní v septembri hostí umelecký festival vážnej hudby, jazzu, divadla a poézie Apollonia. Počas celého leta sa pod otvoreným nebom konajú koncerty populárnej hudby.

Navštíviť môžete kostol Sveti Zosim, uctievajúci patróna námorníkov. Oproti sídli sozopolská mestská knižnica, tvoriaca javiskové pozadie dočasného amfiteátra stavaného pre potreby festivalu. Ako koncertná sála je počas neho využívaný kostol sv. Cyrila a Metoda. Za knižnicou sa ukrýva archeologické múzeum s rozsiahlou zbierkou antických amfor a gréckeho riadu. Po starom meste je rozptýlených aj niekoľko kaplniek v tvare prístrešku.

Podobná miesta

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám