Pomorie

Umiestnenie: Bulharsko Burgas a okolie Pomorie
typ: Mesto

Náš názor

Plážové eldorádo Pomorie

Víno, soľ a piesok, to sú tri suroviny, ktoré zásadne ovplyvňujú život aj podobu bulharského prímorského letoviska Pomorie. Keby nebolo v roku 1906 zničené požiarom, údajne by sa veľmi podobalo neďalekému, oveľa slávnejšiemu Nessebaru

Pomorie leží na úzkom, pretiahnutom polostrove, obmývanom z troch strán Čiernym morom. Za chrbom má Pomorijské jazero. Hlavné cesty, vedúce hneď za mestom, mieria okolo početných solivarov cez Aheloj na sever k Slnečnému Pobrežiu a juhozápadne do (15 kilometrov vzdialeného) Burgasu.

Pomorie, to sú kúpele a pláže

Anchialos, staroveký predchodca Pomoria, bol založený Apolóňanmi. Obec zbohatla na vývoze soli a vína a v dobách Rimanov sa stala exkluzívnymi kúpeľmi. Sanatórium s bahennými kúpeľmi na brehu Pomorijského jazera, ktoré je jedným z najväčších bulharských zdrojov soli, napokon hrá v miestnej ekonomike stále dôležitú úlohu.

Ďalšou lokálnou špecialitou je aromatické suché víno Pomoriiski Dimjat. Zabudnúť nemožno ani tunajšie skvostné a prakticky nekonečné piesočné pláže, tiahnuce sa na úzkom pruhu pevniny medzi morom a jazerom.

Podobná miesta

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám