Plovdiv

Umiestnenie: Bulharsko Burgas a okolie Plovdiv
typ: Mesto

Náš názor

Plovdiv, velkomesto plné života

Plovdiv je druhé najväčšieho mesto Bulharska a jedno z jeho najatraktívnejších a najživších centier. Hovorí sa, že v mnohom pravdepodobne predčí aj Sofiu. Ponúka širokú škálu zaujímavostí – historických, kultúrnych a zábavných.

Plovdiv (350 tisíc obyvateľov) leží na rieke Marica na okraji podhoria Rodopy, prezývaného aj Černatica. Blízka diaľnica A1 spája 150 kilometrov vzdialenú Sofiu s čiernomorským pobrežím pri Burgase. Južne od Plovdivu sa v horských údoliach ukrýva známy Bačkovský kláštor.

Plovdiv antický

Stará časť Plovdivu sa rozkladá na troch pahorkoch a tvoria ju dláždené, zvlnené ulice plné panských sídiel s arkiermi. Väčšina z nich je vyhlásená za architektonicko-historickú rezerváciu.

Pri potulkách mestom natrafíte na stopy histórie siahajúce od časov tráckeho osídlenia cez rímsku a tureckú éru až k obdobiu národného obrodenia. Antický amfiteáter, ktorý nechal v Plovdive vystavať v druhom storočí Marcus Aurelius, dodnes slúži ako divadlo pre 3 tisíc divákov. V meste ďalej nájdete mešitu Džumaja, zoologickú záhradu, veslársky kanál, množstvo parkov či vyhliadkový vláčik pod vrcholom Mladežki chlm.

Podobná miesta

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám