Melnik

Umiestnenie: Bulharsko Burgas a okolie Melnik
typ: Mesto

Náš názor

Melnik, unikátna pamiatková rezervácia

Mestečko Melnik (len 400 obyvateľov) patrí k najpozoruhodnejším bulharským obciam. Jeho 96 unikátnych historických stavieb z byzantského a otomanského obdobia je dnes vskutku okúzľujúcou architektonicko-kultúrnou pamiatkou. Preslávilo sa aj výrobou silného červeného vína.

Melnik, obklopený malebnými pieskovcovými skaliskami pohoria Pirin, objavíte na úplnom juhozápade krajiny len 25 kilometrov od hraníc s Gréckom a 50 kilometrov východne od Macedónska. Od bulharskej metropoly Sofia na severe je toto rozkošné mestečko vzdialené zhruba 180 kilometrov.

Najpôsobivejšie pamiatky a príroda v Bulharsku

História Melniku siaha až do prvého storočia nášho letopočtu a v ranom stredoveku tu stával aj hrad, ktorý strážil významný obchodný chodník z gréckej Solúne. Okolité monumentálne pieskovcové pyramídy a neďaleký starobylý Roženský kláštor robí Melnik nesmierne turisticky atraktívnym miestom.

Samotné mestečko sa pýši množstvom pamiatkových objektov, z ktorých najstaršími sú opevnený Byzantský dom z 12. storočia a kostol svätého Mikuláša o jedno storočie mladšie. Počas návštevy Melniku si v jeho krivolakých uličkách prezrite aj architektonické skvosty najmä z čias otomanskej okupácie ako napríklad Pašov či Kordopulovský dom.

  • Neváhajte a navštívte Melnik v

Podobná miesta

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám