Burgas

Umiestnenie: Bulharsko Burgas a okolie Burgas
typ: Mesto

Náš názor

Burgas, pulzujúce prázdninové centrum

Druhým najväčším mestom čiernomorského pobrežia (po Varne) je malebný Burgas so zhruba 200 tisíc obyvateľmi. Veľmi známe dovolenkové letovisko vás očarí atraktívnym centrom plným zelene a krásnych promenád so štýlovými kaviarňami a reštauráciami.

Atraktívny Burgas leží zhruba 100 kilometrov južne od Varny v ústí rovnomenného zálivu, na ktorý smerom do vnútrozemia nadväzuje Burgaské jazero. Okolo zálivu sa tiahne celý rad známych rekreačných centier ako Sozopol, Pomorie či Černomorec.

Zoznámte sa s dejinami a kultúrou Bulharska

História Burgasu sa začala písať už v staroveku, kedy tu starí Gréci založili vtedy významný prístav. Neskôr tu Turci postavili aj mohutnú pevnosť, ktorá sa však nezachovala. Mestu dnes dominuje pozoruhodná novodobá katedrála Cyrila a Metoda

Dovolenka v Burgase sa môže stať aj zaujímavým výletom do histórie Bulharska, pokiaľ navštívite známe a expozične bohaté archeologické múzeum. To prerástlo svoj pôvodný účel a vyčerpávajúcim spôsobom dnes mapuje aj umenie, etnografiu a prírodu zeme. Ak sa zaujímate o ikony, navštívte kostol Matky Božej. Chvíle pokoja a oddychu si užijete v Morských záhradách.

  • Neváhajte teda a navštívte Burgas v

Podobná miesta

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám