Albena

Umiestnenie: Bulharsko Varna a okolie Albena
typ: Mesto

Náš názor

Albena, kúpeľné letovisko so všetkým

Pozoruhodné kúpeľné stredisko a prázdninový komplex Albena uspokojí aj najnáročnejších klientov. Zásluhu na tom majú najmä jeho luxusné pyramídové hotely, príjemné parky a krásna, udržiavaná pláž plná mušlí.

Albena sa nachádza na juhozápadnom pobreží Čierneho mora, zhruba 30 kilometrov severne od tristotisícovej Varny a necelých trinásť kilometrov od známeho letoviska Zlaté piesky. Len 80 kilometrov severne odtiaľ vedie hranica Bulharska s Rumunskom. Juh oblasti ohraničuje riečka Batovo, ktorá sem ústi z malebnej prírodnej rezervácie Baltata, ako stvorené na romantické prechádzky.

Luxus made in Bulgaria

Albenské letovisko vzniklo koncom päťdesiatych rokov minulého storočia. S porevolučným rozvojom cestovného ruchu bolo značne modernizované na pokojný, avšak komfortný rezort s vyšším štandardom služieb, než je v Bulharsku zvykom.

Hotely v Albene pripomínajú pyramídu zo schodov a práve tento typ architektúry toto miesto výrazne odlišuje od ostatných bulharských letovísk. Od roku 1995 boli miestne pláže už niekoľkokrát vyznamenané Modrou vlajkou. Počas dovolenky v Albene môžete v okolí navštíviť aj rozsiahlu botanickú záhradu v mestečku Balčik či rušné letovisko Kranevo s neutíchajúcim nočným životom.

  • Neváhajte a navštívte Albenu v oblasti

Podobná miesta

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám